Sportines traumos (2)


Įvadas. Sauga mankštinantis ir sportuojant. Sportinės veiklos samprata. Traumų samprata ir priežastys sportinėje veikloje. Sportinės traumos ir trenerio vaidmuo. Pirmoji pagalba susižeidus. Traumų profilaktika. Pirmoji pagalba susižeidus. Pirmoji pagalba pasitempus ar įplyšus sausgyslėms, išnirus sąnariui. Sauga įvairių sporto šakų pratybose. Išvados. Literatūra.

A. Gaurilčiko (2006) nuomone, treneriui bei sportininkui laiku nepasirūpinus, nedideli negalavimai gali pereiti į lėtines traumas, kurioms išgydyti reikia labai daug laiko. Todėl kuo daugiau treneris žinos apie traumas, būdingas visoms sporto šakoms, specifines jo sporto šakai, ir kaip šios traumos atsiranda (traumos mechanizmas), tuo labiau gebės padėti sportininkui išvengti sunkių traumų.

Nustatyta, kad daugiausia traumų įvyksta dėl metodikos trūkumų, dėl smūgių, atsitrenkimų, kritimų. Nesilaikant saugos elgesio taisyklių galima patirti daugiau žalos negu naudos. Dėl neteisingo elgesio ir saugumo taisyklių nepaisymo galimos įvairaus pobūdžio traumos (Puišienė, 2004).

Darbo objektas – Sportinės traumos ir jų profilaktika.

Darbo tikslas – supažindinti su dažniausiai pasitaikančiomis sportinėmis traumomis, išsiaiškinti jų priežastis, paplitimo tendencijas bei gydymo būdus.

Darbo uždaviniai:

1. Atskleisti sportinių traumų rūšis ir jų priežastis pasitelkus literatūros šaltinių analize.

2. Supažindinti su sportinių traumų profilaktikos bei reabilitacijos būdais.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (4377 žodžiai)
  • Jevgenija
  • Sportines traumos (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Sportines traumos (2). (2014 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportines-traumos-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:45
×