Sportinės veiklos motyvacija


Sportinės veiklos motyvacija. Motyvas. Motyvacija. Motyvacija (Malinauskas, 2010). Motyvacija – veiklos žadintojas, varomoji jėga, reguliatorius. Kaip mes galime sužinoti ar sportininkas yra motyvuotas? Kaip motyvuoti atletus? Vidinė motyvacija. Išorinė motyvacija. Motyvacijai stiprinti. Tinkamos motyvacijos plėtojimui siūloma laikytis keleto principų. Mitai apie motyvaciją. Laimėjimų motyvacijos ypatumai. Tai yra troškimas atlikti viską labai gerai ir siekti kuo aukštesnių rezultatų (sporte. Fizinio aktyvumo srityje, kaip svarbiausi motyvai įvardyjami šie. Sportinės veiklos sėkmė jauniems sportininkams gali būti naudinga ir tolesniame gyvenimo kelyje. Jeigu skatinant juos bus laikomasi tam tikrų sąlygų (Cratty, 1989).

Priežastis, skatinanti veikti (Malinauskas, 2003). Suvokta žmogaus aktyvumo priežastis, kuri nukreipta į tikslo siekimą.Motyvas gali būti įsisąmonintas ar suprastas poreikis. Poreikis – vidinė žmogaus būsena, tam tikra įtampa, kurią sukelia ko nors stoka. Motyvavimas – tai poreikis, asmenybės motyvacijai. Motyvai kreipia sportininko veiklą link tikslo. Motyvai dažnai būna ir neįsisąmoninti, o tikslai yra sąmoningi.

Motyvacija atspindi tris elgesio bruožus (Burton, Raedeke, 2008): Pasirinkimas: motyvacija rodo atleto pasirinkimą sporte ir kompleksą įvairių tikslų (treniravimąsis net ir pasibaigus sezonui). Pastangos: motyvacija atspindi pastangas, kurias atletas atiduoda savo tikslų siekimui. Atkaklumas: parodo motyvacijos stiprumą, kiek atletas yra atkaklus siekdamas savo tikslų, net jei sportininko kelyje pasitaiko įvairių kliūčių ir nesėkmių.

Tikslu nustatymas... Apdovanojimai... Motyvuojanti muzika... Pozityvi vidinė kalba... Trenerio autoritetas...

M.E. Ewing, V. Seefeldt (1990) sportininko meistriškumo ir iššūkių modelis.

Sportinikas yra arba motyvuotas arba nemotyvuotas... Treneriai gali suteikti motyvacijos, motyvuoti sportininkus... Motyvuoti sportininkus geriausia apdovanojimais ir bausmėmis (kritika, sugėdinimu ir pan.)...

Sveikatos stiprinimas; Dvasios gerovė; Kūno formų tobulėjimas; Smagumas ir malonumas. Visi šie motyvai yra susiję su vidine motyvacija.

Sportininkui pradiniu rengimosi etapu specialiai parodoma teigiama streso nugalėjimo reikšmė ir jis motyvuojamas aktyviai sportinei veiklai; jaunuoliui duodama galimybė pasiekti santykinę sėkmę; jis tiesiog turi atskleisti savo gebėjimus ir užsiimti saviugda;.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 459 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (635 žodžiai)
  • Aurimusha
  • Sportinės veiklos motyvacija
    10 - 10 balsai (-ų)
Sportinės veiklos motyvacija. (2015 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportines-veiklos-motyvacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:20
×