Sporto ir fizinio ugdymo psichologijos pagrindų konspektas


Ką vadiname sporto ar didžiojo sporto psichologija. Kokios yra sporto psichologų kategorijos. Kokie pagrindiniai sporto psichologo etikos bruožai. Kokios yra būtinos sąlygos , kad sporto psichologo profesija būtų visuotinai pripažinta. Kaip apibūdintumėte nepriklausomus , priklausomus , subjekto ir šalutinius kinatamuosius. Kokius žinote didžiojo sporto psichologinių tyrimų principus. Kokie reikalavimai yra keliami didžiojo sporto psichologiniams tyrimams. Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal turinį. Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal tyrimo procedūras. Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal jų pritaikymo galimybes. Kokius žinote sportinės karjeros psichologinius modelius. Pateikite sisteminio sportinės karjeros psichologinio modelio sampratą. Analitinis sintetinis požiūris. Kokie yra sintetinio sportinės karjeros modelio psichologiniai ypatumai. Kaip apibūdintumėte sportinės karjeros kainą. Kaip sportininkai skirstomi pagal pasitenkinimą savo sportine karjera. Kokie yra analitinio sportinės karjeros modelio psichologiniai ypatumai. Kaip galėtumėte apibūdinti autogeninę treniruotę ir jos poveikį. Kokius žinote autogeninės treniruotės fiziologinius pagrindus. Kokie yra aplinkiniai keliai organizmo nevalingoms funkcijoms paveikti. Koks pagrindinės autogeninės treniruotės savitaigos formulės. Kuo relaksacijos treniruotė skiriasi nuo autogeninės treniruotės. Kokie relaksacijos treniruotės veiksmingumo šaltiniai. Su kiek raumenų grupių gali būti atliekama progresuojanti raumenų relaksacija.


Sporto psichologija – tai mokslas, kuris nagrinėja sportininko psichikos dėsningumus. Didžiojo sporto psichologija – tai mokslas, kuris nagrinėja didelio meistriškumo sportininko psichikos dėsningumus

Kokios yra būtinos sąlygos, kad sporto psichologo profesija būtų visuotinai pripažinta?

Apibendrinat galima teigti, kad profesija yra pripažįstama, kai ji tenkina šiuos penkis kriterijus (Wilensky, 1964):

3. Subjekto kintamieji - tiriamųjų lytis, amžius, ūgis, svoris, rasė. Subjekto kintamieji – tai kintamieji, kurie pažymi, kad tiriamieji į tyrimą pakliūva jau priklausydami tam tikrai subjektų kategorijai

4. Šalutiniai kintamieji (z) - kintamieji, kuriuos tyrėjas bando kontroliuoti, valdyti arba pašalinti

Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal turinį?

Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal tyrimo procedūras?

Kaip didžiojo sporto psichologinių tyrimų metodai yra klasifikuojami pagal jų pritaikymo galimybes?

Iš dalies specifiniai (tyrimai, kuriuose naudojama nespecifinė informacija ir galima tirti tik tam tikrų sporto šakų sportininkus)

Sisteminis sportinės karjeros modelis yra kuriamas atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

2. Sportinė karjera nagrinėjama kaip procesas atsižvelgiant į krizines situacijas, perėjus iš vieno etapo į kitą (analitinis požiūris)

3. Sportinė karjera yra visuma, bet būtina atsižvelgti ne tik į sportinės veiklos raidą, bet ir į paties sportininko asmenybės raidą (analitinis sintetinis požiūris)

Sportinės karjeros „kaina“ – tai sportininko jėgų, laiko, sveikatos, pinigų sąnaudos, netektys ir apribojimai kitose srityse. Tai yra tai, ką sportininkas sumoka už savo laimėjimus.

N. Stambulovos tyrimų metodikoje DM sportininkams buvo pasiūlyta 10 balų sistema, įvertinti pasitenkinimą savo sportine karjera.

AT – tai neigiamų emocinių būsenų įveikimas vaizdiniais ir savitaiga, kai daromas poveikis vidaus organams.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1499 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rusfina
  • Sporto ir fizinio ugdymo psichologijos pagrindų konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sporto ir fizinio ugdymo psichologijos pagrindų konspektas . (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-ir-fizinio-ugdymo-psichologijos-pagrindu-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 09:40
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!