Sporto nauda


Informacinių šaltinių apžvalga. Kūno kultūra ir švietimas. Sportas ir sveikata. Sportinis turizmas. Sporto reikšmė. Sporto nauda. Tyrimo analizė. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedai.

Šiuolaikinėje visuomenėje sportui ir fiziniui aktyvumui retas kuris randa laiko, visi užsiėmę darbo reikalais, mokslais, arba tiesiog neturi noro sportuoti. Žmonės dirba sėdimus arba mechanizuotus darbus vis mažiau naudodami fizinių pastangų. Taip pat į darbovietes retas kuris keliauja pėsšiomis ar dviračiu, dabar dažniau naudojamas autotransportas.

Valdžia turi labiau šviesti visuomenę apie sporto naudą ir privalumus, siekti,kad žmogus išnaudotu savo fizines galimybes ir tuo pačiu tobulėtų tiek fiziškai tiek dvasiškai.

1.4 SPORTO REIKŠMĖ

Tyrime dalyvavo 20 respondentų, iš jų buvo apklausta 8 moteris ir 12 vyrų (nuo 16 iki 30m). Apklaustųjų amžiaus iki 30 metų. Kaip jau buvo minėta, tyrimo tikslas - išsiaiškinti sporto reikšme žmonėms.

Iš duotos klausimo matome, kad didžioji dauguma žmonių skiria sportui apie 1-2h per savaitę.

Iš tyrimo rezultatų pastebėjau, kad apklaustieji žmonės nėra linke sportuoti, šia veikla užsiima tik kartais. 12 iš apklaustūjų nedaro mankštos, tai gal tingėjimas o gal ir nežinojimas, kad mankštos darymas prabudina kūna ir pagerina savijauta visai dienai. Visų apklaustūjų amžius buvo iki 30 metų tai galima spręsti iš analizės, kad šių laikų jaunimas nėra linkes į sporta, nes didžiajai daugumai yra neidomūs Lietuvos sporto pasiekimai. Sportas jiems tai išvaizda bet ar vien tik tai, kitų manymų tai yra tiesiog sveiko gyvenimo garantas, aišku jeigu sportuoji atsakingai ir protingai. Iš apklaustūjų matyti, kad jiems neidomi sporto nauda jų organizmams. Didelė žmonių grupė gal pradėtu sportuoti jeigu jiems padėtu treneris profesonalas kaip ir ką daryti. Tai manau labai geras ženklas, kad žmonės nors galvoja apie sporta.

Iš analizavęs atsakymus galiu teikti, kad šių laikų žmonės nesidomi sportu.

Aš Robertas Lengvenis studijuoju Žemaitijos Kolegijoje ir atliekų tyrimą apie sporto reikšme žmonėms. Šio tyrimo tikslas ištirti sporto reikšmę įvairios amžiaus grupei. Prašau atsakytį į žemiau pateiktus klausimus, atsakymus pažymėkite pabraukdami.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3096 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Sporto nauda
    10 - 2 balsai (-ų)
Sporto nauda. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-nauda.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:46
×