Sporto psichologija referatas


Įvadas. Sporto psichologija. Sporto psichologijos reikšmė. Tikslai. Kodėl vieni pasiekia tikslą, o kiti ne? Asmenybės. Asmenybių kvalifikavimas. Asmenybių tipai sporte. Išvados. Literatūros sąrašas.

Sporto psichologija - tarpdisciplininis mokslas, kuris remiasi žiniomis iš įvairių susijusių sričių, įskaitant biomechaniką, fiziologiją, kineziologiją ir psichologiją. Šiais laikais sportininkų paruošimas ir bendros sąlygos treniruotėms yra labai pažengusios. Treneriai sugeba sudaryti geras fizinio, taktinio, techninio ruošimo programas. Tačiau vienam svarbiausių sporto elementų, nuo kurio priklauso sportininko sėkmė, psichologijai - skiriamas per mažas dėmesys. To priežastys per mažas sporto psichologijos specialistų skaičius, nedidelis literatūros ir informacijos kiekis šia tema. Neretai treneriai, nesuprantantys psichologijos reikšmės ir naudos sportininko gyvenime, neigia psichologines savo auklėtinių problemas ir bando kaltę versti fiziniam ar techniniam pasiruošimui. Tačiau jie turi suprasti, kad psichologinis pasiruošimas gali būti lemiamas faktorius tolimesnėje perspektyvaus sportininko karjeroje.

Referato tikslas: Atskleisti psichologijos reikšmę sporte ir sportininko karjeroje.

Kaip ir minėjau, sporto psichologija - tarpdisciplininis mokslas, kuris remiasi žiniomis iš įvairių susijusių sričių, įskaitant biomechaniką, fiziologiją, kineziologiją ir psichologiją. Šio mokslo šalininkai teigia, kad sportininko rezultatai pagrinde priklauso nuo jo psichologinio pasiruošimo, o ne nuo fizinių sugebėjimų. Sporto psichologija skiriasi nuo kitų psichologijos šakų tuo, kad negydo žmogaus psichologinių sutrikimų.

Teorinė psichologija. Ši sporto psichologijos rūšis vystoma Lietuvoje. Psichologai, nagrinėjantys šį tipą yra pajėgūs lavinti atletų psichologinius įgūdžius, mokyti sportininką nusiteikimo ir atsipalaidavimo.

Klinikinė psichologija. Klinikiniai sporto psichologai naudojasi principais, sukurtais teorinės psichologijos, tačiau jie, priešingai nei teorinės psichologijos šalininkai, psichologinėm savybėm lavinti pasitelkia medikamentus, kurie padeda išlaikyti vienokią ar kitokią psichologinę būseną.

Sporto psichologija yra viena iš jauniausių psichologijos atšakų. Jos tyrinėjimai prasidėjo 1890m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Normanas Tripletas laikomas vienu iš šios mokslo šakos pradininkų. Jis tyrinėjo dviratininkų rezultatus. Atlikęs išsamius tyrimus, Normanas Tripletas pastebėjo, kad kai kurie sportininkai važiuodami komandinėse distancijose pasiekia geresnius asmeninius rezultatus, nei važiuodami individualiai. Šie tyrimai ir buvo vienas pirmųjų įrodymų, kad sporte psichologija turi įtakos. Pasibaigus Šaltajam karui, suklestėjo sporto psichologijos mokslas. Šiai psichologijos sričiai buvo pradėtas skirti didesnis finansavimas, todėl mokslas pradėjo klestėti.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1770 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tomas
  • Sporto psichologija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sporto psichologija referatas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-psichologija-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:34
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo