Sporto psichologija skaidrės


Sporto psichologija. Mokslinių straipsnų analizė. Agresija. Pyktis. Aktualijos. Tikslas ir hipotezė. Tiriamieji. Metodai. Rezultatas. Išvados. Anger in Adolescent Boy Athletes a Comparison among Judo, Karate. Tikslas. Tiriamieji. Metodai. Rezultatai. Išvados. Straipsnių lyginimas. Literatūra.


Siekėme palyginti savęs vertinimo ir agresijos rūšių raišką dziudo sportuojančių ir kontrolinėje nesportuojančių paauglių grupėje. Paaiškėjo, kad savęs vertinimo ir fizinės agresijos rodikliai statistiškai reikšmingai nesiskyrė, o žodinė agresija (p<0,01), pyktis (p<0,05) ir priešiškumas (p<0,05) labiau pasireiškė kontrolinėje grupėje.

(Atletų berniukų pyktis: Palyginimas tarp Dziudo, Karatė, Plaukimo ir nesportuojančių).

Įštirti tradicinių Japonų kovos menų ir plaukikų skirtingą įtaką paauglių elgesiui.

Tyrime dalyvavo 11-19 metų paaugliai. 70 paauglių iš dziudo, 66 iš karatė, 59 plaukikai, 96 nesportuojantys paaugliai.

Su sportu ir sveikata susijusios organizacijos turėtų skirti daugiau lėšų, kad visų amžiaus grupių atstovai būtų supažindinti ir suprastų su sportu susijusios sveikatos svarbą, nes šiuo metu žinių gaunama nepakankamai. Įvairios sporto institucijos turėtų kurti, skatinti ir remti daugiau fizinės veiklos ir sporto projektų, kad padrąsintų žmones įsitraukti į šias veiklas. Fizinio aktyvumo programos turėtų būti sukurtos taip, kad atspindėtų tikruosius vaikų poreikius ir interesus ir taip garantuoti, kad tiek berniukai, tiek mergaitės turėtų galimybes būti sėkmingi ir patikėti savo jėgomis.

Abiejuose moksliniuose straipsniuose rašoma apie agresiją ir pyktį. Pirmajame ir antrajame straipsniuose tiriamieji yra paaugliai. Abiejuose straipsniuose buvo tiriami abiejų lyčių individai. Abiejuose staipsniuose buvo naudojami pykčio nustatymo apklausiamieji testai. Pirmąjame straipsnyje tiriamųjų skaičius buvo mažesnis (n=112) ir (n= 291) Abiejuose straipsniuose teigiama, kad sportuojantys paaugliai mažiau agresyvus.

  • MS PowerPoint 176 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (768 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erna
  • Sporto psichologija skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Sporto psichologija skaidrės. (2018 m. Rugpjūčio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-psichologija-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 15 d. 23:27
×