Sporto reikšmė žmonėms (2)


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Sporto samprata. Sporto nauda žmogui. Fizinis aktyvumas. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Tyrimo problema: Pastaruoju metu pastebima, kad tiek viešojoje erdvėje, tiek žmonių visuomenėje ryškėja sporto problema, kuri susijusi su žmonių aplaidumu. Ne paslaptis, kad sumažėjus sporto reikšmei, žmonės keičiasi: prastėja sveikata, mažėja aktyvumas, keičiasi vertybės. O visa tai veikia ne tik mūsų kartą, tačiau turi didėlę įtaką augantiems vaikams, visai kitokioje aplinkoje. Ar mums vis dar svarbus sportas ir kokia jo reikšmė žmonėms?

Tyrimo tikslas: išsiaiškinti, kokią dalį žmonių gyvenime sudaro sportas.

Aptarti žmonių nuomonę apie sporto ateitį.

Išsiaiškinti ar visuomenė domisi ir dalyvauja sporto renginiuose.

Egzistuoja daugybė skirtingų apibrėžimų nusakančių sporto sampratą. Mokslininkai, tame tarpe ir pedagogai, psichologai, sociologai sportą pripažįsta ir vertina kaip daugiareikšmį fenomeną. Mokslinėje literatūroje sutinkame ir tokiu formuluočių, kuriomis remiantis sportas suvokiamas tik kaip kova, žaidimas. Pavyzdžiui, remiantis vienu sporto sąvokos apibūdinimu, sportas - tai bet kuris formalizuotas žaidimas, žaismas, reikalaujantis fizinės jėgos demonstravimo. Tokiu atveju sportinė kova, žaismas yra vienas iš pagrindinių sportinės veiklos elementų. Tačiau tokia sporto samprata nėra tiksli. Tradicinis sporto apibrėžimas pateikiamas taip – „tai organizuotas žaidimas, reikalaujantis asmens fizinių pastangų, turintis formalią struktūrą, vykdomas remiantis suformuotomis taisyklėmis

Duomenys rinkti anketinės apklausos metodu. Apklausoje dalyvavo 30 respondentų. Iš jų 15 moterų ir 15 vyrų. Respondentų amžius įvairus, nuo 15 iki 26 ir daugiau. Apklausos tikslas buvo išsiaiškinti, kokią dalį žmogaus gyvenime sudaro sportas. Pirmieji klausimai buvo formuluojami taip, jog būtų galima sužinoti žmonių amžių, gyvenamąją vietą, lytį, bei socialinį vaidmenį visuomenėje. Likę klausimai turėjo padėti sužinoti kuo tikslesnę žmonių nuomonę apie sporto reikšmę ir svarbą.

  • Microsoft Word 269 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2330 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Sporto reikšmė žmonėms (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Sporto reikšmė žmonėms (2). (2016 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-reiksme-zmonems-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 20:29
×