Sporto ritualai


Sportininku ritualai. Sporto itaka zmoniu identitetui. Sporto analitikai.

Sportinių ritualų aprašymas. Koks tai ritualas? Ritualo įtaka sporto šakų žmonių grupėms ir jų identitetui. Sportininkų kasdienybės įtaka po šių ritualų. Kokį socialinį statusą suteikia sporto ritualus atliekančiam asmeniui? Mano argumentuota pozicija šio ritualo atžvilgiu - kritika arba palaikymas. Mano argumentuota pozicija ritualų apskritai atžvligiu – tai žmonių mulkinimasar bendruomenės gyvenimo organizavimas. Naudota literatūra.

Pasirinktas ritaulas yra sporto ritualai šiuolaikinėje visuomenėje. Darbo pradžioje pateiksiu viso šio ritaulo eigą, kontekstą, bei kur ir kas atlieka šį rutaulą. Sporto ritaulas susidaro uš daugelį konkrečių veiksmų, kuriuos nustato indvidų grupės ar vienas asmuo. Ritualai tapo neatsiejamu nuo sporto dalyku. Kai kam jie gali atrodyti nereikalingi, nevykę, net kenksmingi, tačiau sportininkai, treneriai ir sporto analitikai teigia, kad tradiciniai veiksmai prieš pasirodymą padeda sportininkui susikaupti, suvaldyti mintis, padidinti varžybų įtampą ir garantuoja geresnius rezultatus. Kai kuriuos vienos komandos ritualus perima kitos, tokius pačius veiksmus atlieka skirtingos sportininkų kartos. O pradžią jiems gali duoti laimėtos rungtynės, atsitiktinis sutapimas ar sukrečiantis įvykis. Kai kurie sportiniai ritualai gali atrodyti kvaili, tačiau svarbiausia, kad tiki juos atliekantis sportininkas, ir jam tai padeda.

Ritualo eiga prasideda jau liekant valandai laiko iki tam tikrų varžybų. Prasideda nuo to kad apsirengiam skirta apranga, jau nuo prasideda indvido susikaupimas prieš tolimesnius ritualus. Susikaupimas sustiprina sportininko dvasiškumą, bei stabilumą tarp dvasinio ir fizinio jo vidunio pasaulio. Tada vykimas į varžybas dauguma sportininkų klausosi skirtingos muzikos, kuri veikia jo pasamonę. Taip pat prie šio ritualo prisideda apšilimas, įvairiausi sportininko veiksmai ar net jo veido mimikos. Ritualas tęsiasi net visų varžybų eigoje, nuo pirmųjų žingsnių įžengimo į aikštę ir iš jos išėjimo po visų rungtinių. Šį ritualą atlieka sporto šakų atstovai, tai sportininkai, treneriai, teisėjai ar net sirgaliai.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1667 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erlanda
  • Sporto ritualai
    9 - 2 balsai (-ų)
Sporto ritualai. (2012 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-ritualai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:08
×