Sporto šventės mokykloje. Paskirtis, organizaciniai aspektai


Sporto sventes scenarijus. Sporto sventes planas. Sporto sventes scenarijai. Sporto referatas. Sporto šventės mokykloje scenarijus. Rasinys apie sporto svente. Zaidimai mokyklos sporto sventeje. Sportiniu pratimu turinys maziesiems. Sporto šventės rašinys. Renginio organizaciniai aspektai.

Turinys. Įvadas. Masiniai kūno kultūros ir sporto renginiai mokyklose. Pratimai jaunesnio amžiaus vaikams. Pratimai vidutinio amžiaus vaikams. Pratimai vyresnio amžiaus vaikams. Literatūra. Paprasti ir nesudėtingi masiniai pratimai, tiksliai ir sklandžiai atlikti, žiūrovams padaro gerą įspūdį. Didelį pasisekimą turi atskirų gimnastų atliekami laisvieji pratimai (žinoma, jeigu tik dalyviai gerai pasiruošę). Rikiuojant grupę pasirodymui, priekyje reikia pastatyti žemesnio ūgio, geriau pasiruošusius ir drausmingesnius dalyvius. Dalyvių išėjimą ir jų surikiavimą masiniams pratimams aikštelėje arba stadione reikia derinti su figūriniu žingsniavimu. Pasirodymo efektas daug priklauso ir nuo kostiumų. Reikia apgalvoti kostiumų spalvą ir formą. Tamsiame fone geriau išsiskiria šviesūs kostiumai ir, priešingai, šviesiame fone – tamsūs. Pageidautina, kad visi persirikiavimai ir pasirodymai būtų atliekami pagal muziką (rojalis, bajanas, pučiamųjų instrumentų orkestras). Atsimintina, kad laisvųjų pratimų mokyti ir parvesti jų repeticijas reikia pagal tą pačią muziką, kaip ir šventės metu. Labai gerai laisvuosius pratimus užbaigti gražia piramide. Jeigu pasirodymas atliekamas arba repeticija atliekama didelėje aikštėje arba stadione ir dalyvauja daug vaikų, komanduoti galima vėliavėlėmis. Mišrių grupių pratimai gali būti atliekami mergaičių ir berniukų kartu, taip pat ir atskirai tik mergaičių arba tik berniukų.

Galima organizuoti įvairių sporto šakų (žaidimų, lengvosios atletikos, gimnastikos daugiakovių, šaudymo ir t. t.) tarpmokyklinius draugiškus susitikimus. Jų sąlygas parengia mokyklų atstovai.

Kūno kultūros šventės. Šventės programą paprastai sudaro iškilmingas atidarymas ir uždarymas (dalyvių paradas, apdovanojimai ir pan.); sportinė parodomoji dalis (parodomosios varžybos) ir masinės pramogos (žaidimai, atrakcionai, konkursai).

Į šventės nuostatus įrašoma: kokiai žymiai datai ar įvykiui skiriama šventė; kas vadovauja pasiruošimui ir organizavimui; kada ir kur šventė bus rengiama; atidarymo ir uždarymo tvarka; parodomosios programos dalyviai ir pati programa; masinių pramogų dalies dalyviai ir programa, jos vadovai, vieta ir laikas; paraiškų varžyboms forma ir atstovų pasitarimo data.

Kūno kultūros šventės paprastai organizuojamos mokslo metų pradžioje ir pabaigoje, Lietuvos Nepriklausomybės dieną, per įvairias jubiliejines datas. Atitinkamai sudaroma ir šventės programa. Pavyzdžiui, Naujų metų šventėj visada turi dalyvauti tokie veikėjai kaip Senis Šaltis ir Snieguolė, vilkai, lapės, kiškiai, voverės, pūga ir pan. Tarybinės Armijos dienai ir Pergalės dienai buvo sudaryta karinės sportinės krypties programa, į kurią įtraukta rikiuotės ir dainos konkursas, kliūčių įveikimas, estafetės su ginklų maketais, sužeistųjų pernešimas, estafetė valtimis, prikrautomis ginkluotės reikmenų, persikėlimas „visureigiu“, kirstynės, ataka šliaužiant ir mėtant granatas į taikinį ir t.t. Atitinkamai parenkami ir atrakcionai, organizuojami programos masinių pramogų dalies konkursai.

Turizmo varžybos organizuojamos siekiant tobulinti žygių dalyvių turistinį meistriškumą, išaiškinti stipriausius klasių arba mokyklų turistų kolektyvus, propaguoti ir plėtoti turizmą mokykloje. Jos būną tokio masto: mokyklų, rajonų, miestų, zoninės, finalinės ir t.t.

Turizmo varžybos organizuojamos sutinkamai su Bendrojo lavinimo mokyklų, mokyklų-internatų, vaikų namų pionierių ir moksleivių sąjunginių turizmo varžybų nuostatais ir Mokinių turizmo varžybų organizavimo taisyklėmis.

Rengiamos įskaitinių ir neįskaitinių rungčių turizmo varžybos. Įskaitinėms rungtims priklauso: turistinis žygis, kontrolinis turistinis maršrutas, turistinė technika, turistinis orientavimasis, turistiniai įgūdžiai.

Neįskaitinės turistinės tematikos rungtys gali būti kraštotyrinės viktorinos, laužininkų, virėjų, turistų meno saviveiklos, fotografų, šaudymo iš pneumatinių šautuvų ir kiti konkursai.

Pratimas daromas aikštelėje. Pratimui atlikti vaikai rikiuojami į išretintą koloną, vienas nuo kito ištiestų rankų atstumu. Pirmoji pratimo dalis atliekama deklamuojant chorui A. Barto eilėraštį „Mankšta“. Mokytis pratimą reikia dalimis; pradžioje reikia išmokti tekstą ir tik po to pereiti prie judesių mokymosi.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (2313 žodžiai)
  • Mokykla
  • Benas
  • Sporto šventės mokykloje. Paskirtis, organizaciniai aspektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sporto šventės mokykloje. Paskirtis, organizaciniai aspektai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-sventes-mokykloje-paskirtis-organizaciniai-aspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:38
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo