Sporto šventės mokykloje. Paskirtis, organizaciniai aspektai



Galima organizuoti įvairių sporto šakų (žaidimų, lengvosios atletikos, gimnastikos daugiakovių, šaudymo ir t. t.) tarpmokyklinius draugiškus susitikimus. Jų sąlygas parengia mokyklų atstovai.
Kūno kultūros šventės. Šventės programą paprastai sudaro iškilmingas atidarymas ir uždarymas (dalyvių paradas, apdovanojimai ir pan.); sportinė parodomoji dalis (parodomosios varžybos) ir masinės pramogos (žaidimai, atrakcionai, konkursai).
Į šventės nuostatus įrašoma: kokiai žymiai datai ar įvykiui skiriama šventė; kas vadovauja pasiruošimui ir organizavimui; kada ir kur šventė bus rengiama; atidarymo ir uždarymo tvarka; parodomosios programos dalyviai ir pati programa; masinių pramogų dalies dalyviai ir programa, jos vadovai, vieta ir laikas; paraiškų varžyboms forma ir atstovų pasitarimo data.
Kūno kultūros šventės paprastai organizuojamos mokslo metų pradžioje ir pabaigoje, Lietuvos Nepriklausomybės dieną, per įvairias jubiliejines datas. Atitinkamai sudaroma ir šventės programa. Pavyzdžiui, Naujų metų šventėj visada turi dalyvauti tokie veikėjai kaip Senis Šaltis ir Snieguolė, vilkai, lapės, kiškiai, voverės, pūga ir pan. Tarybinės Armijos dienai ir Pergalės dienai buvo sudaryta karinės sportinės krypties programa, į kurią įtraukta rikiuotės ir dainos konkursas, kliūčių įveikimas, estafetės su ginklų maketais, sužeistųjų pernešimas, estafetė valtimis, prikrautomis ginkluotės reikmenų, persikėlimas „visureigiu“, kirstynės, ataka šliaužiant ir mėtant granatas į taikinį ir t.t. Atitinkamai parenkami ir atrakcionai, organizuojami programos masinių pramogų dalies konkursai.
Turizmo varžybos organizuojamos siekiant tobulinti žygių dalyvių turistinį meistriškumą, išaiškinti stipriausius klasių arba mokyklų turistų kolektyvus, propaguoti ir plėtoti turizmą mokykloje. Jos būną tokio masto: mokyklų, rajonų, miestų, zoninės, finalinės ir t.t.
Turizmo varžybos organizuojamos sutinkamai su Bendrojo lavinimo mokyklų, mokyklų-internatų, vaikų namų pionierių ir moksleivių sąjunginių turizmo varžybų nuostatais ir Mokinių turizmo varžybų organizavimo taisyklėmis.
Rengiamos įskaitinių ir neįskaitinių rungčių turizmo varžybos. Įskaitinėms rungtims priklauso: turistinis žygis, kontrolinis turistinis maršrutas, turistinė technika, turistinis orientavimasis, turistiniai įgūdžiai.
Neįskaitinės turistinės tematikos rungtys gali būti kraštotyrinės viktorinos, laužininkų, virėjų, turistų meno saviveiklos, fotografų, šaudymo iš pneumatinių šautuvų ir kiti konkursai.
Pratimas daromas aikštelėje. Pratimui atlikti vaikai rikiuojami į išretintą koloną, vienas nuo kito ištiestų rankų atstumu. Pirmoji pratimo dalis atliekama deklamuojant chorui A. Barto eilėraštį „Mankšta“. Mokytis pratimą reikia dalimis; pradžioje reikia išmokti tekstą ir tik po to pereiti prie judesių mokymosi.
- Microsoft Word 18 KB
- 2016 m.
- 13 puslapių (2313 žodžiai)
- Mokykla
- Benas
-