Sporto terminai


Sportas- spòrtas1 [angl. Sport], fizinių pratimų varžybų, mokomųjų pratybų ir treniruočių organizavimo ir vykdymo sistema fizinio lavinimo priemonė ir metodas. Treniruotė- sistemingos pratybos tam tikroms ypatybėms, įgūdžiams įgyti. Technika- tèchnika [gr. Technikos – meniškas, meistriškas < technē — menas, amatas, mokėjimas] materialinės žmogaus veiklos priemonės, ypač gamybos procesams atlikti, gamtai pažinti ir įvaldyti kokios nors veiklos įgūdžiai, būdai, metodai, mokėjimas tais būdais naudotis, pvz. , grojimo Δ, piešimo Δ, čiuožimo Δ kurios nors veiklos srities mašinos, mechanizmai, įtaisai, įrankiai, pvz. , statybos Δ, skaičiavimo Δ. Taktika- tãktika [gr. Taktikē], karo kovos, visuomeninės veiklos, žaidimų, elgesio būdai, metodai, pasirenkami kaip tinkamiausi tikslui pasiekti ginkluotųjų pajėgų dalinių, dalių ir junginių veiksmų kautynėse teorija ir praktika visuomeninės bei politinės kovos būdai ir metodai, kuriais siekiama užsibrėžto tikslo. Smūgis- smūgius nagrinėja mechanikos dalis dinamika.


Kiekvienas sporto pedagogas tai treneris, kūno kultūros mokytojas, dėstytojas, vartoja tam tikrus sporto terminus, tai yra susiją su medicina, kineziterapija ir dar daug kuo. Treneriai ir mokytojai vartojai visokiausius žodžius-terminus kokių galbūt paprastas žmogus kasdieniam gyvenime nevartoja, nes jie tiesiog nereikalingi, bet dirbant trenerio ar mokytojo darbą be jų neapsieinama. Kadangi aš studijuoju kūno kultūrą mano terminai bus susiję su sportu, treniravimu.

Bauda- sport. bausmė už taisyklių nesilaikymą: baudos metimas. baudos smūgis. baudos aikštelė.

Aerobika – judesių veikla, kurios metu raumenyse energija gaunama su deguonimi, t. y. kada ATF atkuriama organizme dalyvaujant deguoniui, kvėpuojant. 2. Ciklinių ištvermės sporto šakų (iš dalies įtraukiant ir sporto žaidimus) pratimų sistema, gerinanti kraujotakos ir kvėpavimo funkcijų pajėgumą, stiprinanti žmogaus sveikatą. (Kuklys V, Blauzdys V. (2000)

Aiškinimas- tai procesas, naudojamas pagridžiant fizinio pratimo, judėjimo veiksmo atlikimo dėsningumus.

Gimnastika - gimnãstika [gr. gymnastikē < gymnazō — darau pratimus, mankštinuosi]

Taigi ieškodamas šių žodžiū reikšmių, sužinojau ir įsigilinau į jų reikšmę, jų kilmę, ir dabar žinau daugiau nei, kad žinojau prieš pradedant rašyti visus šiuos terminus. Manau kiekvienas žmogus turėtu daugiau įsigilinti ir žnoti mūsų žodžių reikšmę ir kilmę.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (976 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Sporto terminai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sporto terminai . (2017 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-terminai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 04:29
×