Sprendimo priėmimas


Sprendimo priemimas uab “aras”. Įvadas. Sprendimų priėmimas. Programuojami ir neprogramuojami sprendimai. Tikrumas, rizika ir netikrumas. Racionalus sprendimų priėmimo modelis. Uab “aras” charakteristika. Uab “aras“ išorinės aplinkos įvertinimas. Uab „aras“ problemos sprendimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Darbo tikslas – išnagrineti sprendimo priemimą UAB “Aras” .

Darbo uždaviniai:

•išanalizuoti sprendimo priemimo modelį;

•apibudinti UAB “Aras”;

•apžvelgti UAB “Aras” išorinius aplinkos veksnius;

•aprašyti problemos sprendimą UAB “Aras”.

Skirtingoms problemoms reikalingi skirtingi sprendimų priėmimo tipai.

Programuojami sprendimai: rutininių problemų sprendimai, priimami remiantis taisykle, procedūra ar įpročiu. Neprogramuojami sprendimai: konkretūs ne rutininių problemų sprendimai, priimami jas sprendžiant nestruktūrizuotai.

Kadangi daugelis sprendimų susiję su ateities įvykiais, vadovams reikia išmokti analizuoti tikrumą, riziką bei netikrumą, nulemiančius alternatyvius veiksmus. Tikrumas: sprendimų priėmimo sąlyga, kada vadovai turi tikslią, įvertinamą ir patikimą informaciją apie įvairius svarstomų alternatyvų rezultatus. Rizika: sprendimo priėmimo sąlyga, kada vadovas žino, kokia yra tikimybė pasiekti tam tikrą norimą alternatyvų tikslą ar rezultatą. Netikrumas: sprendimo priėmimo sąlyga, kada vadovai susiduria su nenuspėjamomis išorės aplinkybėmis, arba jiems trūksta žinių, reikalingų tam tikrų įvykių tikimybei nustatyti.

Racionalus sprendimų priėmimo modelis: keturių etapų procesas, padedantis vadovams įvertinti alternatyvas ir pasirinkti tą, kuri geriausiai laiduoja sėkmę.

UAB “Aras” veikia jau daug metų ir sekmingai plečia savo veiklą skirtinguose miestuose.

Bet kaip ir kiekviena įmonė ją veikia ivairūs išoriniai aplinkos veiksniai. “Aras” įmonė veikia dauguma tiesioginių ir netiesioginių veksnių.

UAB “Aras” susiduria su įvairiomis problemomis, kurioms reikia sprendimų priėmimo. Bet pagrindinę problema UAB “Aras” – tai brangus automobilių ekspoatavimas. Šią problemą įmonė sprendžia pagal racionalaus sprendimų priėmimo modelį. Joks sprendimų priėmimo būdas negali garantuoti teisingą sprendimą. Tačiau labiau tikėtina, su racionalių, protingų ir sisteminių požiūrių priimti labai gerus sprendimus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (2521 žodžiai)
  • I
  • Sprendimo priėmimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sprendimo priėmimas. (2013 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimo-priemimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:12
×