Sprendimų, būdingų atskiroms valdymo funkcijoms analizė


Įvadas. Informacijos pateikimas ir analizės apžvalga. Pagrindines valdymo funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Vadybos sprendimai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tikslas: išanalizuoti sprendimus, būdingus atskiroms valdymo funkcijoms

Valdymo funkcijos – keturios konkrečios vadovo atliekamos funkcijos: planavimas, organizavimas, vadovavimas, kontrolė.

Kontrolė – tai duomenų apie plano įgyvendinimą rinkimas, analizė ir įvertinimas. Pagrindinis šio darbo tikslas – išanalizuoti valdymo funkcijų sampratą ir struktūrą.

Kadangi sprendimas turės būti įgyvendintas daugelio pavaldinių pastangomis, reikia numatyti ne tik visus tikslui pasiekti būtinus veiksmus, bet ir bendro darbo paskirstymą tarp būsimų jo vykdytojų, jų tarpusavio ryšius bendroje veikloje. Planuojant padedami tolesnės vaisingos bendros veiklos pagrindai: numatomi kiekvieno bendro darbo rezultato įvertinimo rodikliai ( kokybės, laiko, išteklių, sąnaudų ir kt.), kuriais vadovaujasi kiekvienas, dalyvaujantis bendroje veikloje, ir kuriais remiasi vadovas, atlikdamas kitus valdymo veiksmus.

Turint darbų visumą, išskaidytą į dalis pagal reikalingas darbo priemones bei darbuotojų sugebėjimus, atliekamas antrasis darbas – organizavimas – žmonių ir materialinių bei nematerialinių darbo elementų sistemos, leidžiančios atlikti numatytus veiksmus, sukūrimas.

Kitaip tariant vadovavimas, tai žmonių prigimties, socialinių procesų visapusiškas pažinimas, žmonių poreikių, interesų ir lūkesčių žinojimas ir pagal tai valdymo poreikio konstravimas bei realizavimas.

Šiuolaikinės įmonės veikia taip smarkiai besikaičiančiomis ir sunkiai iš anksto nuspėjamomis aplinkos sąlygomis, jų veikla turi įtakos tokia gausybė veiksnių, kad ir išmintingiausi vadybos specialistai negali parengti sprendimų visos įmanomoms nukrypimo nuo normalių sąlygų situacijoms. Todėl dar didelę sprendimų dalį sudaro nerutininiai, nestandartiniai ir nepasikartojantys sprendimai, kurie, kaip ir visi kiti operatyvaus valdymo sprendimai, turi būti priimami greitai. Profesionaliam vadovui, gavus trikdančia informaciją, jo smegenys turėtų automatiškai pateikti geriausią sprendimą.

Dažnai dėl blogų sprendimų priėmimo kyla konfliktų. Todėl siekiant išvengti nesusipratimų derėtu prisiminti pirmuosius keturis vadybos sprendimo etapus:

Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą: kas atsitiko, kokia reiškinio būklė turėjo būti, o kokia yra iš tikrųjų?

Antras etapas – visų veiksnių, turinčių įtakos situacijai ištyrimas

Trečias etapas – nukrypimo priežastie nustatymas, išnagrinėjus visus galimus veiksnius

Ketvirtas etapas – tikslo suformulavimas.

Perėjus visus šiuos tikslus prieinama prie operatyvaus valdymo sprendimo, kuris dažnai lemia ir naują reiškinių, apie kuriuos anksčiau net nebuvo pagalvota. Taip pat yra būtina turėti daugiau nei viena sprendimą.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2136 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Sprendimų, būdingų atskiroms valdymo funkcijoms analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sprendimų, būdingų atskiroms valdymo funkcijoms analizė. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-budingu-atskiroms-valdymo-funkcijoms-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:25
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo