Sprendimų esmė ir rūšys. Sprendimų priėmimo procesas


Sprendimų esmė ir rūšys. Sprendimų priėmimo procesas. Sprendimų priėmimo proceso turinys. Vadyboje priimami sprendimai būna labai įvairūs. Aiškumo dėlei juos tikslinga klasifikuoti pagal šiuos požymius. Individualus ir grupinis sprendimų priėmimas. Sprendimų priėmimo būdai. Sprendimo priėmimo grupėje valdymas. Tradicinio grupės vadovo ir moderatoriaus elgsena. Sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapai.

Sprendimo priėmimo procedūroje išskiriami keturi žingsniai: problemos suformulavimas ir tikslo nustatymas, informacijos rinkimas ir analizė, prognozavimas ir alternatyvų formavimas, sprendimų priėmimas ir jo įgyvendinimo kontrolė.

1.Problemos suformulavimas ir tikslo nustatymas. Tikslo nustatymas gali būti priskiriamas grupinio darbo procesui, jei tikslą suformuluoja aiškiai, bet nebūtinai tai yra kiekybinis dydis – gali būti ir loginė užduotis, tik deramai orientuojanti: panaudoti personalo kaitos mažinimo rezervus, pagerinti darbo vietos darbo sąlygas ir panašiai. Atsižvelgiant į nustatytą tiklsą, įvardijamos priežastys, kodėl kilo problema, kokie jos padariniai, numatomi galimi šalinimo būdai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (1635 žodžiai)
  • Alminas
  • Sprendimų esmė ir rūšys. Sprendimų priėmimo procesas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sprendimų esmė ir rūšys. Sprendimų priėmimo procesas. (2013 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-esme-ir-rusys-sprendimu-priemimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×