Sprendimų priėmimas investavime


Įvadas. Kas yra neapibrėžtumas? Kas yra investavimo rizika? Investavimo rizikos rūšys ir jos vertinimas. Techninis investicinės rizikos vertinimas. Kokius sprendimus priimti prieš investuojant? Grąžos ir rizikos priklausomybė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Viena iš svarbiausių problemų, su kuriomis susiduria ūkio subjektai, - nuspėti, kaip plėtosis ūkis rytoj, kur investuoti pinigus, ar apskritai investuoti, kuri pramonės šaka smuks, kuri plėsis, ar didės kainos ir taip toliau. Todėl priimant sprendimus labai svarbu yra neapibrėžtumo galimybės įvertinimas.

Apibrėžtumas apibūdinamas kaip būsena, kai tam tikri dydžiai turi apibrėžtas ir žinomas vertes. Visa informacija yra žinoma. Apibrėžtumo sąlygomis darydami sprendimą žinome, koks bus kiekvienos alternatyvos rezultatas, ir sprendimų darymo procesas tuomet yra sisteminis galimų alternatyvų įvertinimas ir parinkimas alternatyvos, kurios rezultatas pats patraukliausias. Tačiau verslo apibrėžtumas yra laikina būsena: pagal ekonomikos teoriją, tik trumpu laikotarpiu gamybos veiksniai nekinta.

Neapibrėžtumas – kai neturi ir negali turėti visos informacijos, todėl negali tiksliai numatyti savo veiksmo, sprendimo padarinių ar jų tikimybės. Neapibrėžtumas skiriasi nuo rizikos, kuri gali būti įvertinta.

R. Urniežius veikale „Rizika", neapibrėžtumą kildina iš pokyčių, kuriuos sunku numatyti, arba iš įvykių, kurių galimybės negalima tiksliai apskaičiuoti. Tokį situacijos netikrumą žmonės vertina susiedami visą turimą informaciją su nuojauta ir patirtimi. Žmonės, nežinodami, kas bus ateityje, priversti spėlioti, koks bus labiausiai tikėtinas padaryto sprendimo rezultatas.

Elgsenos rizika – tai rizika, kad sprendimus priimsite vadovaudamiesi jausmais, o ne informacijos analize.

Visi verslai, projektai, planuojami ateičiai, numato mažesnius ar didesnius pakeitimus, todėl neišvengiamai sąlygojami neapibrėžtumo ir atitinkamos rizikos.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2484 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Sprendimų priėmimas investavime
    10 - 2 balsai (-ų)
Sprendimų priėmimas investavime. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimas-investavime.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 18:59
×