Sprendimų priėmimas organizacijoje


Etiniu sprendimu priemimas organizacijoje. Etinių sprendimų priėmimo modelis. Etiskas sprendimu priemimas. Etiškas sprendimo priėmimas. Etiško sprendimo priėmimo metodas. Etikos problemos organizacijose ir etiški sprendimai. Etiniu sprendimu priemimas. Etiskas sprendimas. Etisko sprendimo priemimo zingsniai. Etikos problema organizacijoje ir etiško sprendimo priėmimas.

Įvadas. Etiško sprendimo supratimas. Etinių problemų klasifikacija. Santykiai organizacijoje. Bendravimas. Sąžiningumas, dora. Sprendimo teisėtumas ir etiškumas. Sprendimų priėmimo metodai. G. Velasquezo „septynių žingsnių“ etinių sprendimų priėmimo modelis. Sisteminio problemų sprendimo ciklas pagal m. Woodcock ir d. Francis. Šiandieninis valdymo sprendimų priėmimų kontekstas. Interviu. Analizė. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe mano tikslas - parodyti sprendimo priėmimo modelius organizacijoje, kaip jie turi būti priimami ir tuo labiau, kaip sprendžiami. Taip pat žadu pateikti kelių mokslininkų pavyzdžius, kaip jie mąsto apie sprendimų priėmimus organizacijose. Paruošus teorinę medžiagą, norėsiu apklausti kelis žmones, norėdama sužinoti jų nuomonę apie sprendimus prii rinkos mechanizmas veikia pagal savus dėsnius. Įtraukdamas į rinkos erdvę subjektą, jis kartu suteikia jam pasirinkimo galimybę, verčia rinktis, daryti sprendimus. Tie sprendimai gali būti vertinami ne tik ekonominio tikslingumo, bet ir moraliniu požiūriu. Taigi iškyla etiško sprendimo problema. Kokie turėtų būti etiški sprendimai? Kas yra etiškas sprendimas aplamai ?.

Sprendimas yra kiekvienos veiklos pagrindas. Vieni sprendimai ilgai svarstomi ir brandinami, kiti priimami greitai. Pačius sprendimus sąlygišvieni sprendimai svarbūs visiems piliečiams, kiti – atskiroms grupėms. Vieni sprendimai daromi dėl kylančių naujų problemų ar dilemų, kiti priimami, norint matyti konkrečius pokyčius. Bet koks sprendimo priėmimas neatsiejamas nuo atsakomybvaldymo teorijose ir praktikoje yra taikoma nemaža konfliktų sprendimo būdų bei jų valdy verslo sėkmei tiek etiniu , tiek kultūriniu požiūriu didelę reikšmę turi nepriekaištingi darbiniai santykiai organizacijos viduje, su vartotojais, tiekėjais, visuomene, žiniasklaida. Ypatingą rikšmę turi santykių etika. Rinkos santykių etika atspindi socialinę verslininkų atsakomybę, jų visuomeninę misiją. Yra bendrosios verslininkų elgesio taisyklės, kuriose reikalaujama atsakomybės visuomenei, sąžiningumo, istatymų, duotojo žodžio laikymosi, puikios gamybinių prekių ir teikiamų paslaugų kokybės, darbo ir prekių saugumo, sąžiningų santykių su darbuotojais, įsipareigojimų partneri nors žmonės versle dažnai vienaip ar kitaip elgiasi siekdami asmeninės ekonominės naudos, tačiau etiški verslo santykiai tur verslo organizacijos specifika ta, kad ji funkcionuoja labai dinamiškoje aplinkoje, yra veikiama daugybės išorės ir vidaus veiksnių. Todėl nėra lengva nustatyti sprendimo ar veiksmo etiškumą, nuspręsti, kas yra gera ir teisinga, o kas bloga ir klaidinga. Nėra nė vienos visuotinai priimtos moralės filosofijos: kiekvienas verslininkas naudojasi tąja, kuri padeda išspręsti kylančias konkrečias problemas, santykiuose su darbuotojais, partneriais, visuomene, su mažesne skriauda sau ir visuomenei. Taigi daug kas priklauso nuo individo veikimo motyvų ir vertybinių nuostatų.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (1995 žodžiai)
  • Edita
  • Sprendimų priėmimas organizacijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Sprendimų priėmimas organizacijoje. (2011 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimas-organizacijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 08 d. 22:02
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo