Sprendimų priėmimas socialiniame darbe esant vidiniam asmenybės konfliktui


Įvadas. Vidinių asmens konfliktų priežastys. Konfliktų rūšys. Socialinių darbuotojų patiriamo streso darbe ypatumai. Patiriamo streso įveikimo strategijos socialiniame darbe. Profilaktika. Individuali tolerancija nuovargiui. Sprendimų priėmimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Patyrę kažką gražaus, gavę trokštamą dalyką arba pasiekę tikslą mes džiaugiamės, pajuntame pasitenkinimą, susižavėjimą, esame laimingi. Kaip puiku gauti tai ko jau labai seniai trokšti: gauni svajonių darbą, randi sau artimą sielą, turi progą paatostogauti tolimoje šalyje. Gražių jausmų priežastys mums atrodo tarsi savaime suprantamos ir aiškios. Esant prastai savijautai taip pat stengiamės surasti priežastis, bet išsiaiškinti jas dažnai nėra taip jau paprasta. O jeigu ir pasiseka tą priežastį rasti - būna sudėtinga kažką pakeisti. Labai dažnai blogos emocijos ir mintys seka ir papildo viena kitą ir rodos , kad jų jokia jėga sustabdyti nėra pajėgi, kad ir ko griebtumeisi. Labai gali būti, kad tokiu metu įsijungia vidinis konfliktas: tarpusavyje kovoja priešinės jėgos.

Žodis “konfliktas” atėjo iš lotynų kalbos ir šis žodis reiškia “susidūrimą”. Vidinis konfliktas - tai viena kitai prieštaraujančių minčių ir jausmų susidūrimas ir kova. Tokie konfliktai yra mūsų esybės dalis, taigi visiškai normalus dalykas. Atsiradus asmenybės vidiniam konfliktui reiškia, kad tiek jausmai tiek protas dirba savo darbą. Juk būtent konflikto metu yra atrandama tiesa, taip ir šiuo atveju, protas ir emocijos renkasi geriausią sprendimą iš visų galimų. Būtent tada yra apsvarstomos įvairiausios alternatyvos. Tik neišspręsti vidiniai konfliktai ne tik neduoda jokių teigiamų rezultatų, bet ir tampa sunkiai pakeliama našta. Protas ir jausmai ima nepaliaujamai ieškoti galimo sprendimo būdo ir tokiu būdu viskas įstringa tarsi uždarame rate. Tai, žinoma neatneša nieko gero, nes kainuoja nesuskaičiuojamą kiekį energijos, sunku sukaupti dėmesį ir darosi sunku tvarkyti savo gyvenimą. Žinoma esant tokiai vidinei būsenai jau niekam kokybiškos paslaugos nesuteiksi, nes labai svarbu išspręsti savo vidinius asmenybės nesutarimus. Gyvenimas be paliovos pateikia mums situacijų ir klausimų, kuriuos privalome išspręsti. Tai normalu. Norėdami priimti kuo geresnius sprendimus, galime pasitelkti mūsų geriausius patarėjus - jausmus ir mintis.

Esant vidiniam asmenybės konfliktui, žmogui sunku suvokti, kokios tiksliai problemos slepiasi už šio kankinančio išgyvenimo. Vidinis konfliktas moka maskuotis, pasireikšti netiesiogiai ir jis turi savybę įsikūnyti į daugybę įvairių pavidalų.

Žmogus gali nerimauti nė pats to gerai nesuprasdamas, jam atrodo, kad jis yra paprasčiausiai: susierzinęs, įsitempęs, kažko bijo, dėl visko jaudinasi, nesijaučia savimi. Taip pat gali pasireikšti įvairiais fiziologiniais simptomais: galvos skausmu, pykinimu. Barbenimas pirštais į stalą, dažnas išgėrinėjimas ar persivalgymas ar net darboholizmas taip pat parodo, kad viduje verda nerimas ir vidiniai konfliktai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2632 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Sprendimų priėmimas socialiniame darbe esant vidiniam asmenybės konfliktui
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sprendimų priėmimas socialiniame darbe esant vidiniam asmenybės konfliktui. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimas-socialiniame-darbe-esant-vidiniam-asmenybes-konfliktui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 15:41
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo