Sprendimų priėmimas studijų proceso metu


Santrauka. Įvadas. Sprendimų priėmimų teorinė analizė. Sprendimų priėmimų ir įgyvendinimo etapai. Sprendimų priėmimo metodų taikymas. Individualus ir grupinis sprendimų priėmimas. Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų sprendimų priėmimo studijų proceso metu empyrinis tyrimas. Tyrimo metodologija. Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų sprendimų priėmimas ir jį įtakojančių veiksnių įvertinimas. Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų individualaus ir grupinio darbo sprendimų priėmimų privalumų ir trūkumų analizė. Išvados. Terminų žodinėlis. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe yra suformuluoti sprendimų priemimo būdai, jų savybės, grupinio bei individualaus sprendimų priėmimo problemos bei sprendimo būdai. Šio darbo tikslas išanalizuoti sprendimo priėmimo procesą bei būdus, esančius Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų tarpe. Tikslui pasiekti iškelti uždaviniai, kuriuos įgyvendinant išanalizuoti ir susteminti sprendimų priėmimo teoriniai ir praktiniai procesai, analizuojami probleminiai klausimai, susiję su šiuo procesu.

Teorinės medžiagos analizė parodė, kad norint priimti tinkamą sprendimą yra svarbūs keturi žingsniai: visų pirma reikia nustatyti tikslą, suformuluoti sprendžiamą problemą, surinkti informaciją ir ją išanalizuoti, suformuluoti alternatyvas ir priimti sprendimą ir kontroliuoti jo įgyvendinimą. Siekiant priimti kokybišką sprendimą yra naudojami keli metodai: autoritarinis be grupės diskusijos, autoritarinis po grupės diskusijos, ekspertinis, nuomonių vidurkio, mažumos ir daugumos sprendimai. Apibendrinant empirinį tyrimą, galima teigti, kad dažniausiai studentams tenka priimti sprendimus dėl namų darbų atlikimo. Sprendimų priėmimus įtakoja tokie veiksniai, kaip informacijos trūkumas ir nesugebėjimas jos tinkamai atsirinkti. Studentai nepilnai apgalvoja savo sprendimų pasirinkimą, nežino kaip tinkamai išsirinkti tinkamiausią sprendimą, todėl tai įtakoja jo išsikelto tikslo rezultatus.

  • Microsoft Word 310 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (4422 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Sprendimų priėmimas studijų proceso metu
    10 - 2 balsai (-ų)
Sprendimų priėmimas studijų proceso metu. (2013 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimas-studiju-proceso-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:44
×