Sprendimų priėmimas


Sprendimų priėmimas ir įgyvendinimas. Grupinis sprendimu priemimas. Grupiniai sprendimo priemimo metodai. Sprendimu priemimo metodai. Sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapai. Sprendimo priemimo modeliai. Sprendimų priėmimas kursinis. Sprendimu priemimo metodai viesajam valdymui. Grupiniu sprendimu priemimo isvados. Sprendimu priemimo metodai imoneje.

Įžanga. Valdymo sprendimų priėmimo tipai. Programuojami ir neprogramuojami sprendimai. Racionalaus sprendimo priėmimo modelis. Sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapai. Kiekybiniai metodai. Kokybiniai metodai. Sprendimų priėmimo subjektas ir pagrindiniai lygiai. Sprendimų priėmimo subjektas. Sprendimų priėmimas individo lygmenyje. Sprendimų priėmimas grupės lygmenyje. Sprendimų priėmimas organizacijos lygmenyje. Sprendimų priėmimo būdai. Grupinio sprendimų priėmimo privalumai. Grupinio sprendimų priėmimo problemos. Išvados. Literatūra.

Valdymas- tai sąmoningas ir nuolatinis formalių organizacijų „formos palaikymas“, o svarbiausia šiai veiklai – menas priimti sprendimus. Sprendimų priėmimas – veiksmų konkrečiai problemai spręsti krypties nustatymas ir parinkimas arba pasinaudojimas susidariusia galimybe – svarbi kiekvieno vadovo darbo dalis. Svarbiausi sprendimų priėmimo proceso elementai – laikas, informacija ir žmonių santykiai. Sprendimų priėmimas susieja organizacijos dabartines aplinkybes su veiksmais, bet tuo pačiu remiasi ir praeitimi, kur vėliau organizaciją gali nuvesti į ateitį.

Anot f. Harrison‘o (1999) – sugebėjimas priimti sprendimus atskiria sėkmingus vadovus nuo nesėkmingų. Atsakomybė už priimamus svarbius organizacinius sprendimus yra sunkus moralinis krūvis, labai svarbu pilnai įvertinti riziką ir suprasti priimamo sprendimo poveikį. Pirmenybė turi būti skiriama tiems veiksniams, kurie gali įtakoti pagrindinį veiklos rodiklių gebėjimą. Priimti sprendimą yra nelengva, bet priimti gerą sprendimą dvigubai sunkiau. Tam vadovas turi išanalizuoti vidaus ir išorės aplinkos informaciją. Organizacijos vadovai priimdami sprendimą, nulemia ne tik savo, bet ir organizacijos veiklos kryptį. Todėl, norėdami sėkmingai priimti sprendimą, turime aptarti visus sprendimo priėmimo ir įgyvendimo etapus, išanalizuoti galimas sprendimo problemas ir galimybes.

Todėl šio darbo tikslas yra aptarti sprendimo priėmimo procesą, modelį ir metodus.

  • Microsoft Word 312 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (6790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laimis
  • Sprendimų priėmimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sprendimų priėmimas. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 02:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo