Sprendimų priėmimo būdai


Įvadas. Sprendimų parengimas ir priėmimas. Problemų nustatymas. Sprendimas. Sprendimo priėmimo modeliai. Racionalus srendimo priėmimas. Sprendimų priėmimo priemonės. Sprendimų priėmimo etapai. Klaidingi sprendimai. Lyginamoji analizė. 10. Miško savininko sprendimai. Racionalaus ir elgesio sprendimų priėmimo modeliai. Išvados. Literatūra.

Organizacijos sprendimų priėmimas normaliai yra apibūdinamas kaip priežasties priimti sprendimą atsiradimas, problemų identifikavimo ir sprendimo pasirinkimas. Procesas sudarytas iš šių pagrindinių etapų:

Pasitikėjimas ribota informacija gali turėti rimtų pasekmių. Pavyzdžiui, lėktuvas, kuriuo skrido 5 keleiviai, nukrito miške. Lėktuvas atrodė apimtas ugnies, todėl buvo nuspręsta, kad visi keleiviai žuvo, ir paieškos nutrauktos. Tačiau kitą dieną paaiškėjo, kad du keleiviai vis dėlto liko gyvi. Toks pasikliovimas pirmuoju įspūdžiu (liepsnos apimto lėktuvo vaizdas) gali būti labai klaidingas, tad nereikėtų pasikliauti pirmine nepatikrinta informacija.

Sprendimas gali priklausyti ir nuo to, kaip yra pateikta tam tikra situacija. Pavyzdžiui, daug patraukliau skamba „85 proc. liesa jautiena“ nei „jautiena su 15 proc. riebalų“. Taigi racionalus situacijos įvertinimas padės nepadaryti klaidingo sprendimo.

Šį veiksnį galima iliustruoti tokiu pavyzdžiu: netgi paaiškėjus, kad kažkas nėra taip, kaip turėtų būti, kad kažkas nepavyko, veiksmai nėra nutraukiami, o einama tolyn tuo pačiu keliu, tikintis, kad dar galima kažką pakeisti. Pavyzdžiui, žmogus nusiperka naudotą automobilį, kurį tenka kas savaitę taisyti. Paprasčiausia būtų jį parduoti, padovanoti arba važiuoti, kol visiškai suges. Deja, dauguma žmonių praleidžia daug valandų ir tūkstančius litų tikėdamiesi suremontuoti automobilį ir pateisinti savo pradinius lūkesčius.

Spręsti- tai reiškia rinktis iš dviejų ar daugiau galimybių. Tai neišvengiama kiekvieno asmens gyvenimo dalis, o miško savininkui- valdytojui- tai pagrindinis darbas. Miško savininko- valdytojo sugebėjimas priimti valdymo sprendimus žymia dalimi nulemia sėkmingą miško valdos disponavimą bei darnų šalies vystimąsi. Sprendimas gali būti suprantamas kaip nutarimas, nuomonė, alternatyva, pasirinkta iš daugelio, iškilusiai problemai spręsti. Atsižvelgiant į valdymo esmę, bet kuris miško savininkas- valdytojas, atlikdamas tam tikrą valdymo funkciją , privalo priimti valdymo sprendimus, kurie neatsiejami nuo planavimo bei kitų valdymo funkcijų.

Nurodo miško savininkui- valdytojui, kaip reikia elgtis, priimti sprendimą. Daroma prielaida, kad, jei miško savininkas- valdytojas veiks racionaliai ir logiškai, jis gali priimti optimalų naudingą sprendimą.

Visa ir tinkamą informaciją apie sprendimo situaciją ir galimas alternatyvas;

Informaciją apie racionalią kriterijų seką ir svarumo eilę;

Turi didelę dalinę (neišsamią) informaciją apie sprendimo situaciją ir alternatyvas;

Negali ar nelinkęs iki galo numatyti kiekvienos alternatyvos pasekmes;

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 183 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2337 žodžiai)
  • Ineta
  • Sprendimų priėmimo būdai
    10 - 5 balsai (-ų)
Sprendimų priėmimo būdai. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sprendimu-priemimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:03
×