Spuogai ir acne


Spuogeliai vaikui ant kojos su balta. Kudikio uzpakaliuko berimas.

Anomalijos. Spuogai. Kur ir kaip atsiranda spuogai ir nuo ko tai priklauso? Spuogų formavimosi stadijos. Bėrimų tipai. Pagrindiniai faktoriai sąlygojantys spuogų atsiradimą. Kiti galimi faktoriai padedantys atsirasti spuogams. Klinikinės spuogų formos. Spuogų gydymo pagrindai. Kosmetologinė priežiūra.

Bakterijų Propionibacterium acnes proliferacija (ląstelių populiacijos augimas dalijimosi būdu) ;

*Pigmentinės dėmės- formuojasi dėl įgimto ar įgyto odos pigmentacijos sutrikimo. Odos pigmentacija priklauso nuo pigmento melanino kiekio. Jo susidarymas vadinamas melanogeneze. Dažniausi nusiskundimai – nelygi veido odos pigmentacija, strazdanos, nėštuminės ar senatvinės pigmentinės dėmės.

Jei oda gerai aprūpinama krauju, tai dalis kapiliarų automatiškai siaurėja. Kraujagyslių išsiplėtimas ir susiaurėjimas vyksta žmogui sergant infekciniais susirgimais, traumuojant odą, taip pat atliekant įvairias kosmetines procedūras. Kapiliarų būklė nuolat kinta, jie sugeba nuolat daugintis ir nykti. 40-45m amžiaus atvirų kraujagyslių skaičius žmogaus organizme ženkliai mažėja, tai sukelia vandens balanso pokyčius ir skatina biologinį senėjimą, raumenų atrofiją ir deformacinius išvaizdos pokyčius, kurie atsiranda kapiliarinės stazės pasekoje bei silpno raumeninio audinio aprūpinimo krauju ir limfa. Atstačius kraujo apykaitą išnyksta raumenų atrofija. Kraujo cirkuliacijos pokyčiai tiek odoje, tiek visame organizme gali atsirasti kaip lėtinio nuovargio sindromo pasekmė. Kapiliarų išsiplėtimą gali skatinti:

(Šie komponentai atstato odos lipidinį barjerą ir mažina odos jautrumą išoriniams aplinkos veiksniams)

Ceramidai – apsaugo odą nuo šalčio, atstato odos lipidinį barjerą.

Bioflavanoidai (vitaminas P) – daug turi nasturtai, medetkos. Mažina kraujagyslių sienelių pralaidumą, mažina jų trapumą. Patartina vartoti su vitaminu C. Eskinas (aktyvios medžiagos, yra kaštonuose, ramunėlėse, turi savybę mažinti kapiliarų pralaidumą, mažina kraujo sąstovį, stiprina kapiliarus) ir rutinas (flavonoidas, geba mažinti kapiliarų pralaidumą, turi oksidacinių-redukcinių savybių, saugančių vitaminą C nuo oksidacijos) – plačiausiai naudojami kosmetikoje. Gerai vartoti kaip papildą.

  • Medicina Aprašymas
  • Microsoft Word 1224 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2227 žodžiai)
  • Julija
  • Spuogai ir acne
    10 - 4 balsai (-ų)
Spuogai ir acne. (2014 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/spuogai-ir-acne.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:34
×