Spurgų kepimas verslo planas


Spurgu savikaina. Ugnė kesylytė.

Santrauka. Aprašymas. Rinkodara. Gamybinė veikla. Vadyba. Rizikos įvertinimas. Finansinė dalys. Literatūra.


Uždaroji akcinė bendrovė „Spurgų laboratotija“ įregistruota birželio 8 d., o savo veiklą pradės 2015 m. liepos 1d. Įmonė įsikūrusi Kalvarijų g. 122, Vilnius. Įmonės savininkai: Ugnė Kesylytė, Miglė Kybartaitė, Elinga Misiūnaitė ir direktorė Viktoryia Lovkis. UAB „Spurgų laboratorija“ buvo nustręsta nuomotos patalpas, kurios puikiai tinka gamybos veiklai.

UAB „Spurgų laboratorija“ galima dviejų rūšių spurgas: spurga su šokoladiniu glaistu ir riešutais, ir apelsinų skonio spurga su karštuoju šokoladu ir apelsino žievele. Šiai produkcijai pagaminti įmonė nusipirko 2 kepimo krosnis, vienoje krosnyje gali kepti 30 spurgų. Įmonė pasamdė du gamybos darbininkus, kurie gamins spurgas. Pirmąjį mėnesį planuojama parduoti po 7000 abiejų rūšių spurgų. Planuojama gamybinė savikaina 100 vienetų spurgų su šokoladiniu glaistu ir riešutais 54,96 Eur, o apelsinų skonio spurgų su karštuoju šokoladu ir apelsino žievele gamybinė savikaina 100 vienetų 50,32 Eur.

Įmonė „Spurgų laboratorija“ sudarė ilgalaikes tiekimo sutartis su: UAB „Vilniaus paukštynas“, UAB „Almarūnas“ ir UAB „Vilniaus Citma“. iš kurių bus perkami visi reikalingi spurgų kepimui maisto produktai.

Pagrindinis įmonės tikslas – 2-5metų laikotarpyje planuoja išplėsti savo pasiūla ir atsidaryti savo kepyklėlę, taip pat plėsti savo pirkėjų ratą, siūlyti jiems didesnį produktų asortimentą. UAB „Spurgų laboratorija“ siekia patenkinti klientų poreikius ir žinoma gauti kuo didesnį pelną. Įmonė planuoja plėsti savo produkciją, kiekvieną mėnesį gaminti vis daugiau ir išsilaikyti rinkoje.

Pirmąjį įmonės gyvavimo pusmetį pardavimo pajamos prognozuojamas 124323 Eur, o grynojo pelno planuojama gauti 50322 Eur. Veiklos sąnaudos prognozuojamos 24101 Eur. Kaip ir kiekviena įmonė, taip ir UAB „Spurgų laboratorija“ stengsis gauti kuo didesnį grynąjį pelną ir ateityje didinti savo gamybos apimtį, samdyti daugiau darbuotojų, pirkti naujus įrenginius, o galbūt ir didinti gamybos apimtį.

Įmonės verslo sritis - išpuoselėti ir kokybiškai gaminti spurgas. Pateikiama tokia pat tešlos sudėtis tik su skirtingais įdarais, pagardais. Įmonėje pradžioje rinkai siūlo dviejų rūšių spurgas, ateityje planuoja plėsti gamyba su įvairesniais ingredientais.

Pagrindinis įmonės tikslas – įmonė 2-5metų laikotarpyje planuoja išplėsti savo pasiūla ir atsidaryti savo kepyklėlę. 2-3 metų pagrindiniai tikslai – plėsti savo pirkėjų ratą, siūlyti jiems didesnį produktų asortimentą.

Produktai ir paslaugos - įmonės veikla pasirinkta dėl savo išskirtinių skonių derinimo, skandinaviško stiliaus pateikimo. Taip išsiskirdami iš kitų įmonių, kurios pateikia standartiškus produktus. Vidutiniškai įmonė per mėnesį planuoja parduoti 14000 produkto vienetų.

Įmonės darbuotojai - pirmaisiais UAB „Spurgų laboratorija“ gyvavimo mėnesiais dirbs 5 darbuotojai: 2 gamybos darbininkai, 1 direktorius, 1 buhalterė ir 1 rinkodaros specialistas. Įmonei išsivysčius toliau planuojama priimti daugiau gamybos darbuotojų, dėl to nes bus siekiama ir daugiau gaminti. Vienam gamybos darbininkui planuojamas darbo užmokestis per pirmąjį mėnesį sieks 404,8 Eur.

Pagrindiniai tiekėjai: įmonė turi 3 pagrindinius tiekėjus iš kurių perka maisto produktus. UAB „Vilniaus paukštynas“ tiekia kiaušinius, kurių 10 vnt. kaina yra 0,5 Eur. Daugiausiai maisto produktų tiekianti įmonė – UAB „Almarūnas“. Iš jos UAB „Spurgų laboratorija“ perka cukrų 1kg kaina 0,6 Eur, sviestą 1kg – 3,7 Eur, šokoladą 1 kg – 7,36 Eur, mielinius miltus 1 kg – 1,25, cukraus pudrą 1 kg – 1,1 eur, pieną 1l – 0,48 Eur, aliejų 1l – 1,15 Eur ir lazdyno riešutus 1 kg už 5,79 eur. UAB „Vilniaus Citma“ tiekia apelsinus, kurių 1 kg kaina 0,89 Eur.

Pagrindiniai pirkėjai: jau pasirašyta pirmųjų metų produkcijos pardavimo sutartis su PC„Rimi“. Įmonė už parduotą produkciją atsiskaito iš karto.

Gauti leidimai: kadangi įmonė susijusi su maito gamyba, todėl buvo gautas higienos pasas, maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas bei darbų saugos pažymėjimą.

Vartotojai yra svarbiausia įmonės veiklos ašis, nes tik tenkindama jų poreikius įmonė gali dirbti pelningai. UAB „Spurgų laboratorija“ atliko rinkos segmentavimą, kad galėtų nuspręsti, kuri vartotojų grupė yra tinkamiausia jų siūlomiems produktams. Tikslinė rinka – tai suaugusieji, kurie priklauso vidutinei ir šiek tiek aukštesnei klasei. Vartotojų pirkimo priežastis nulemia šiuolaikinėje visuomenėje susidaręs didelis dėmesys kokybei, išskirtiniam pateikimui. Taip pat produktas dėmesį pritraukia savo didesne apimtimi, nei įprastine matoma rinkoje.

  • Verslas Verslo planas
  • Microsoft Word 137 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (6571 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Spurgų kepimas verslo planas
    10 - 7 balsai (-ų)
Spurgų kepimas verslo planas. (2015 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/spurgu-kepimas-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:36
×