Sraigės aprašymas


Sraigė sandara. Reakcija į aplinką. Panašūs organizmai.

Sraigės kūnas skirstomas į galvą, liemenį ir koją. Liemuo paslėptas kriauklėje, o koją ir galvą sraigė iškiša judėdama. Kojos padas platus, jo odos liaukos išskiria gleives ir sutepa šliaužimo paviršių, kad sumažėtų trintis. Sraigės visas kūnas yra gleivėtas, todėl šis sausumos moliuskas neišdžiūsta.

Sraigės kriauklė susukta į kūgišką spiralę – turbospiralę, saugančią minkštą sraigės kūną nuo fizinių poveikių (saulės spindulių, šalčio, sausros). Kriauklė sudaryta iš trijų sluoksnių: išorinis – sudarytas iš konchiolino, panašios į ragą medžiagos, ir yra vadinamas periostraku. Kiti du sluoksniai yra kalkiniai : vidurinis vadinamas ostraku, o vidinis – hipostraku.

Sraigės galvoje yra dvi poros čiuptuvų. Ilgesnių viršutinių čiuptuvų galuose matyti dvi juodos dėmelės – tai sraigės akys. Trumpesni apatiniai čiuptuvai vadinami lūpos čiuptuvais, jie yra lietimo organas.

  • Microsoft Word 202 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (523 žodžiai)
  • Silvia
  • Sraigės aprašymas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sraigės aprašymas. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sraiges-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 19:42
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo