Sraigtasparniai referatas


Sraigtasparnio raidos istorija. Sraigtasparnio sandara. Sraigtasparnis konstrukcija. Sraigtasparniu raida. Sraigtasparnis traukle. Sraigtasparnio konstrukcija. Sraigtasparniai referatai. Sraigtasparnio raidos. Referatai sraigtasparnis.

Įvadas. Sraigtasparnių kūrimosi raida. Sraigtasparnių schemos. Sraigtasparnio konstrukcija. Sraigtasparnio valdymo įtaisai. Išvados:. Literatūros sąrašas. Mano darbo tikslas yra susipažinti su sraigtasparniais. Savo darbe aptarsiu jų kūrimosi raidą , konstrukciją, valdymo įtaisus ir rūšis. Susipažinsiu su malūnsparniais ir išsiaiškinsiu pagrindinius malūnsparnių ir sraigtasparnių skirtumus.

Klasikinę sraigtasparnio konstrukciją sudaro: liemuo (dar vadinamas fliuzeliažu), keliamieji sraigtai, jėgainė ir važiuoklė. Sraigtasparnio valdymo įtaisus sudaro valdymo svirtys, pedalai, valdymo trauklės, hidrostiprintuvai, krovikliai ir trimeriai, laisvosios eigos mova.

Šiandien oreivystė be sraigtasparnių neįsivaizduojama. Jie naudojami visose srityse: žvalgybai, apsaugai, gelbėjimams, gaisrų gesinimui, tręšimui, krovinių ar asmenų transportavimui, geodeziniams matavimams ir kt.

Šių aukštos technologijos mašinų galimybės yra begalinės ir vis tobulėja.

Sraigtasparniai kyla ir leidžiasi vertikaliai, todėl jiems nereikalingi aerodromai. Užtenka keleto kvadratinių metrų plyno lauko. Jei nusileisti neįmanoma, sraigtasparnis gali kyboti ore, o keleiviai ar krovinys nusileisti ant žemės. Sraigtasparnių konstrukcija yra žymiai sudėtingesnė nei lėktuvų ir jie daug brangesni. Be to, jų greitis ir atstumas, kurį jie gali nuskristi yra ribotas.

  • Microsoft Word 803 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2041 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilija
  • Sraigtasparniai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sraigtasparniai referatas. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sraigtasparniai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 01:38
×