Srauto, masės kiekio (debito) matavimo jutikliai ir keitikliai


Srauto , masės kiekio debito matavimo jutikliai. Kam skirti šie jutikliai Šių srauto , masės kiekio debito jutiklių paskirtis. Šie jutikliai dažniausiai naudojami.


Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad ir įstačius jutiklius į reikiamas ar norimas vietas, ne visada gaunamas tikrasis efektas. Reikia įvertinti ir aplinkos veiksnius, sąlygas. Jutikliai dirbantys įvairiose mašinose dirba sunkiau, nei įprastomis sąlygomis. Atsiranda įvairūs trikdžiai dėl kitų įtaisų darbo, vibracijos, temperatūrų pokyčių. Tokiose sąlygose dažniausiai dirba lėktuvai, paprasti automobiliai, pramoniniai robotai.

Šie jutikliai gali būti vidiniai arba išoriniai ir matuoti tūrį ir (arba) masę.

Šilumos kiekio jutiklis (Angliškai: thermal flow sensor) naudoja atsparumo elementus skysčio šildymui. Jis apskaičiuoja srautą iš skysčio aukštesnės ir žemesnės temperatūros skirtumo.

Sukūriniai (sraigtiniai arba turbininiai. Angliškai: turbine flow sensor) debitomačiai matuoja tūrinį srautą. Kuo didesnis srautas, tuo labiau proporcingai didėja ir rotoriaus apsisukimai. Pagal rotoriaus apsisukimus galime nustatyti debito greitį.

Elektromagnetinis jutiklis naudoja Faradėjaus principą, kuriame teigiama, kad elektromagnetinė jėga yra paskatinta magnetiniame lauke judančiame laidelyje.

Koriolio masės srauto matuoklis (Coriol mass flow sensor) matuoja dujų ar skysčio masę, tūrį, temperatūrą, tankį ir klampumą.

Displėjus 2 eilučių, 10 simbolių vienoje eilutėje. Kalbos: vokiečių, anglų, prancūzų.

  • Microsoft Word 473 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1027 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deima
  • Srauto, masės kiekio (debito) matavimo jutikliai ir keitikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Srauto, masės kiekio (debito) matavimo jutikliai ir keitikliai. (2019 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/srauto-mases-kiekio-debito-matavimo-jutikliai-ir-keitikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 22:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo