SSRS - kreivų veidrodžių šalyje


Ssrs kreivu veidrodziu karalyste. Kodel gyvenimas sovietu sąjungoje buvo panasi i kreivu. Ssrs veidrodziu karalyste. Kreivu veidrodziu salyje ppt. Sovietu sajunga kreivu veidrodziu. Gyvenimas sovietu sajungoje ir kreivu veidrodziu salyje. Kreivų veidrodžių šalyje santrauka.

Kreivų veidrodžių šalyje. Neišardoma sąjunga. Ar Sovietų Sąjungoje buvo sovietų valdžia? Planinės ekonomikos gniaužtuose. Kodėl planinė ekonomika nepasiteisina - kuriamos prekės neištyrus rinkos poreikių. Planinės ekonomikos gniaužtuose. Dvasinėje nelaisvėje. Sąvokos. Užduotis. Atsakymas.

SSRS – didžiausia pasaulio valstybė, kurioje gyveno daug tautų. Ji buvo suskirstyta į 15 sovietinių respublikų.

SSRS gyvavo tarsi kreivų veidrodžių šalyje, kurioje viskas iškreipta. Komunistų partija skelbė: Sovietų valdžia – teisingiausia pasaulyje Konstitucija – geriausia (sąjunginės respublikos yra lygiateisės, savanoriškai įsijungusios, todėl gali išstoti iš SSRS) Žmogus – laisviausias ir laimingiausias Tačiau tai neatitiko tikrovės, o sistemos bruožu tapo melas ir prievarta grindžiama diktatūra.

SSKP valdė valstybę kaip milžinišką imperiją, kurioje beteisės periferijos respublikos turėjo besąlygiškai paklusti Maskvai, ji: Savinosi išteklius Naikino tradicijas Prievarta rusino tautas.

Valdžia siekė sudaryti įspūdį, jog liaudis dalyvauja valstybės valdyme – į sovietus renka savo atstovus. Tačiau tai tik iliuzija:.

Piliečiai buvo priversti tik patvirtinti partijos kandidatų sąrašus, jie neturėjo jokio kito pasirinkimo Skelbta, jog kandidatas surinko 99% piliečių balsų, tačiau tai tik farsas.

Visa valdžia SSRS priklausė komunistų partijai, jos aukštesniajam sluoksniui – politinei biurokratijai, vadinamai nomenklatūrai.

Prie nomenklatūros priklausė ir ūkio, kultūros, valdžios įstaigų aukščiausi vadovai.

Ekonomikos nesėkmės maskuotos prirašymais klastojant statistiką. Ekonomika, milžiniškais kiekiais gaminanti karo techniką ir ginkluotę, nepajėgė tenkinti kasdieninių žmonių poreikių. Deficitu laikyta beveik viskas: mėsa, kava, vaisiai, rūbai, baldai ir kt.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2132 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (499 žodžiai)
  • Sigita
  • SSRS - kreivų veidrodžių šalyje
    10 - 3 balsai (-ų)
SSRS - kreivų veidrodžių šalyje. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ssrs---kreivu-veidrodziu-salyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 07:43
×