Ssrs atšilimo ir sąstingio metais


Prosovietinių režimų įsitvirtinimas vidurio ir pietryčių europoje. Kokios priežastys nulėmė komunistų įsigalėjimą Vidurio Europos ir Balkanų šalyse? Kokiomis priemonėmis komunistai įtvirtino "Liaudies demokratiją"?

SSRS visokeriopai rėmė kovojančius dėl valdžios komunistus. Pavyzdžiui, Lenkijoje NKVD nuginkluodavo Armijos krajovos dalinius, suimdavo jų vadus, išvežė į SSRS kalėjimus ir priverčiamojo darbo stovyklas dešimtis tūkstančių lenkų, įtartų priešinimusi naujai valdžiai. Stalinas tikino anglus ir amerikiečius, kad jis nenori primesti išvaduotoms iš nacistų okupacijos šalims komunistų valdžios ir socializmo siekių. Jis reikalavo, kad šiose šalyse valdžia priklausytų vyriausybėms, draugiškoms SSRS, o politinę ir ekonominę santvarką pasirinksiančios pačios jų tautos laisvais rinkimais. Visi, kurie priešinosi komunistams, būdavo apšaukiami fašistais arba reakcionieriais. Didžiosios Britanijos ir JAV vadovai prieštaravo Stalino kėslams, bet rimtai pasipriešinti jiems negalėjo. Vidurio ir Pietryčių Europoje įsitvirtino ne anglų ar amerikiečių kariuomenė, o Raudonoji armija. Palaikomi SSRS komunistai kūrė vadinamąją "liaudies demokratiją".

  • Istorija Namų darbas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (354 žodžiai)
  • Paulina
  • Ssrs atšilimo ir sąstingio metais
    10 - 2 balsai (-ų)
Ssrs atšilimo ir sąstingio metais. (2014 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ssrs-atsilimo-ir-sastingio-metais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:15
×