SSRS taikos sutartis su Suomija


Ssrs suomijos taikos sutartis. Generolasvasilevskis. Ssrs griutis ese. Ssrs ir suomija. Ese apie sovietu sajunga nuo. Esė apie ssrs. Suomijos karas referatai. Generolas vasilevskis.

Iš 1940 m. Kovo 12 d. Taikos sutarties tarp Suomijos respublikos ir tarybų socialistinių respublikų sąjungos. Sutartis užbaigė karo veiksmus ir deklaravo TSRS vyriausybės dalinius laimėjimus, nes šis karas neleido Suomijos įjungti, kaip pabaltijo valstybių, į TSRS sudėtį. Iš Suomijos pusės sutartį pasirašė ministras pirmininkas Risto Rytis, ministras Juho kušti Paasikivis, generolas Rudol Waldenas, profesorius Vaino Voionmaas. Iš TSRS pusės — TSRS liaudies komisarų tarybos pirmininkas V. Molotovas, TSRS AT prezidiumo narys A. Zdanovas, generolas A. Vasilevskis.

Sutartis užbaigė karo veiksmus ir de­klaravo tsrs vyriausybės dalinius laimėjimus, nes šis karas neleido suo­mijos įjungti, kaip pabaltijo valsty­bių, į tsrs sudėtį. Iš tsrs pusės — tsrs liaudies komisarų ta­rybos pirmininkmūšiai tarp suomijos ir ssrs turi tuojavalstybės siena tarp suomijos respublikos ir ssrs turi eiti nauja linija tokiu būdu, kad ssrs teritorijoje liktųsi visa ka­relijos sąsmauka su viipuri miestu ir viipuri įlanka ir jos salo­mis, vakariniai bei šiauriniai ladogos ežero pakraščiai su kex-holm ir sortavala miestais ir suojarvi miesteliu, eilė salų suo­mijos įlankoje, sritis j rytus nuo markajarvi su kuolajarvi mies­teliu ir dalis rybachi bei sredni pusiasalių, viskas pagal žemėlapį, pridėta prie šios sutarties.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (713 žodžiai)
  • Kazimiera
  • SSRS taikos sutartis su Suomija
    10 - 3 balsai (-ų)
SSRS taikos sutartis su Suomija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ssrs-taikos-sutartis-su-suomija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 01:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo