Stabdžių antiblokavimo sistemos ABS skaidrės


Kas yra ABS ir kokia jo paskirtis? Trumpinys ABS (angl. Anti-lock brake system) reiškia „Stabdžių antiblokavimo sistema“. ABS atsiradimas ir raida. Pirmas ABS prototipas buvo sukurtas automobilių ir aviacijos fanatiko Gabriel Voisin. M. „Dunlop Maxaret“ sistema buvo išbandyta motociklu „Royal Enfield Super Meteor“. Pilnai mechaninė sistema. Moderniosios antiblokavimo sistemos. M. M. Europos rinkoje pasirodė Ford Scorpio su standartine „Teves“ firmos antiblokavimo sistema. ABS veikimo principas. ABS sistemų veikimas yra pagrįstas nuolatiniu ratų greičių stebėjimu. Atsiradus skirtumui tarp sukimosi greičių. Antiblokavimo sistemų ECU. Dabartinės ABS turi dar du papildomus jutiklius. Abs tipai. Vieno kanalo ir. Trijų kanalų ir. Keturių kanalų ir keturių jutiklių ABS. ABS šiandien. Nuo pat 2004 m. Europos sąjungoje antiblokavimo sistemos yra privalomos kiekviename naujame automobilyje.


Kas yra ABS ir kokia jo paskirtis?

1958 m. „Dunlop Maxaret“ sistema buvo išbandyta motociklu „Royal Enfield Super Meteor“, tačiau nors rezultatai ir buvo teigiami, niekas nematė šiai sistemai ateities motocikluose.

Pilnai mechaninė sistema 1960 m. buvo sumontuota Ferguson P99, Jensen FF ir Ford Zodiac (Ford Zephyr) automobiliuose, tačiau viskas tuo ir baigėsi, kadangi sistema buvo brangi ir nepatikima. Pirma visiškai elektrinė antiblokavimo sistema buvo sukurta 1960-ųjų pabaigoje Concord lėktuvui.

1985 m. Europos rinkoje pasirodė Ford Scorpio su standartine „Teves“ firmos antiblokavimo sistema. 1988 m. BMW pristatė pirmajį motociklą su elektronine-hidrauline sistema.

ABS sistemų veikimas yra pagrįstas nuolatiniu ratų greičių stebėjimu. Prie ratų esantys jutikliai matuoja ratų sukimosi greitį, o nuspaudus stabdžio pedalą, sistema vertina ar abu ratai sukasi vienodu greičiu.

Atsiradus skirtumui tarp sukimosi greičių, ABS sistema pristabdo tą ratą, kuris sukasi greičiau arba atleidžia stabdžius toje pusėje, kur ratas pasiekia kritinę stabdymo ribą, tam, kad padangos išlaikytų maksimalų sukibimą su danga ir automobilis netaptų nevaldomas, o išliktų manevringas net kritinio stabdymo atveju.

Antiblokavimo sistemų ECU (angl. Electronic Control Unit – Elektroninis valdymo blokas) užprogramuotas taip, kad stabdyti ratus pradėtų tik nuo nustatytos ribos, kadangi automobiliui sukantis, ratų greičiai skiriasi ir užblokavus ratą, kuris sukasi greičiau, automobilio nebūtų galima pasukti.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 2199 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (608 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Stabdžių antiblokavimo sistemos ABS skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Stabdžių antiblokavimo sistemos ABS skaidrės. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/stabdziu-antiblokavimo-sistemos-abs-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:47
×