Stabdžių sistemos postas


Inžinerijos kursinis darbas.

Stabdžiai su hidrauline pavara. Stabdžiai su ABS. Operacijos pavadinimas Atlikimo vieta Technologinė įranga , inventorius Įrankiai , įtaisai. Nustatomas darbo ir poilsio rėžimas.


Šiame kursiniame darbe nagrinėsiu automobilių stabdžių sistemą ir projektuosiu stabdžių remonto postą.

Eismo įvykiai įvyksta todėl, kad neįmanoma automobilio išlaikyti stabilioje dinaminėje būsenoje, saugiai nukreipti norima trajektorija arba sustabdyti vairuotojui norimu momentu tais atvejais, kai vairuotojas laiku nepastebi gresiančio pavojaus.

Šiame kursiniame darbe plačiau išnagrinėsiu stabdžių sudėtį, veikimo principą. Suprojektuosiu stabdžių sistemos remonto postą.

Šiame skyriuje palyginsiu dvi automobilių remonto firmas, aptarsiu jų paslaugas.

Apibendrinant šias dvi įmones pastebėjau, kad įmonė ,,Remva” daugiau specializuojasi važiuoklės ir stabdžių remonto srityje bei atlieka ratų suvedimą, kuris yra būtinas po tam tikrų važiuoklės elementų remonto, taip pat atlieka vaziuoklės restauraciją. Atliekant pas juos šarnyrų, sailentblokų, vairo traukių restauraciją jie suteikia garantiją restauruotoms detalėms 30 000km garantiją.

Šančių servisas restauracijos neatlieka, bet gali pasiūlyti platesnes paslaugas susijusias su automobilių remontu. Šiuolaikiniame servise didelis privalumas turėti gerą diagnostinę įrangą ir meistrą išmanantį diagnostikos niuansus ir tai gali pasiūlyti Šančių servisas. Taip pat šančių servisas atlieka suvirinimo darbus, remontuoja starterius, generatorius, pildo-remontuoja kondicionierius ko negali pasiūlyti servisas ,,Remva“.

Savo autoservise daryčiau 6 darbo dienų savaitę kaip ir šančių servise, nes dalis žmonių negali palikti remontui savo automobilio. Kitas variantas, kurį laikyčiau privalumu, tai turėti pakaitinį automobilį kurį galėčiau duoti, kol remontuojamas kliento automobilis. Taip pat savo servise ieškočiau darbuotojų, kurie specializuojasi vienoje konkrečioje vietoje tokie kaip važiuoklės meistrai, variklių meistrai, elektrikai.

1.3 Automobilio agregatų, mazgų konstrukcinė-techninė analizė, jų techninės priežiūros ir remonto aspektų apžvalga

Transporto priemonę išlaikyti stovinčią nuokalnėje, saugoti nuo nuriedėjimo, sugedus darbiniams stabdžiams, stovėjimo stabdis turi atlikti pagalbinio stabdžio funkciją

Ilgų nuokalnių ruožuose važiavimo greitį išlaikyti 30km/h , tai galioja autobusams, kurių leidžiama bendroji masė daugiau kaip 5,5t bei kitoms transporto priemonėms, kurių leidžiama bendroji masė daugiau kaip 9t

Transporto priemonė, esant tam tikram jos greičiui, turi judėjimo energiją. Ji priklauso nuo transporto priemonės masės ir važiavimo greičio. Padvigubinus masę esant pastoviam važiavimo greičiui, atsiranda dviguba judėjimo energija. Padvigubinus važiavimo greitį, esant tai pačiai masei, judėjimo energija padidėja keturis kartus. Geriausią lėtėjimo reikšmę automobilis pasiekia tada, kai jo padangos su keliu dar turi sukibimo trinties kontaktą. Jei stabdžių trinkelių antdėklų prispaudimo prie stabdžių būgno disko jėga tokia didelė, kad nebegalima išlaikyti sukibimo trinties tarp rato ir kelio, kad būtų įmanoma nominaliai stabdyti, tada ratai užblokuojami. Tarp kelio ir padangos atsiranda slydimo trintis. Dėl ratų blokavimo atsiranda šie trūkumai:

5t ar daugiau ir krovininiai automobiliai, kurių masė daugiau kaip 12t, turi turėti pagalbinius

stabdžius (stabdį-lėtintuvą). Stabdžiai klasifikuojami pagal: paskirtį – darbo, atsarginiai, stovėjimo ir pagalbiniai; stabdymo būdus – mechaniniai (frikciniai), hidrauliniai ir elektriniai; mechanizmo tipą – būgniniai, diskiniai; stabdžių pavaros tipą – su mechanine, hidrauline, elektrine ir mišria pavara; mechanizmų išdėstymą – ratų ir transmisiniai; valdymo būdą – rankiniai, kojiniai ir inerciniai.

• Stovėjimo stabdys skirtas laikyti vietoje stovintį automobilį, kad nenuriedėtų

Pagrindinės būgninio stabdymo mechanizmo dalys yra besisukantis būgnas, trinkelės, cilindras, grąžinančiosios spyruoklės ir tarpelio tarp trinkelių ir būgno reguliavimo įtaisai

Stabdžių sistemos postas. (2017 m. Gegužės 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/stabdziu-sistemos-postas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:58