Stačiakampio bangolaidžio darbų veikų tyrimas


Stačiakampio bangolaidžio darbų veikų tyrimas. Darbo tikslas. Aparatūra. Struktūrinė-elektrinė bangolaidinio trakto schema. Darbo eiga. Matavimai ir skaičiavimai. Matavimų rezultatai su trumpikliu. Matavimų rezultatai su atviru bangolaidžio galu. Išvados.


Tai kintamosios srovės mašinos. Statoriuje sudaromas sukamasis magnetinis laukas. Rotorius sukasi greičiu, kuris yra nelygus magnetinio lauko greičiui, todėl sakoma, kad rotorius sukasi asinchroniškai. Sukamasis magnetinis laukas kerta laidininkus, todėl juose indukuojamos EVJ. EVJ kryptis nusakoma dešiniosios rankos taisykle. Šiuo atveju svarbu tai, kad laidininkai nejuda, o juda magnetinis laukas. Kadangi laidininkų grandinė yra uždara, tai ja teka elektros srovė, kurios kryptis yra lygiai tokia pati kaip ją sukūrusių indukuotų EVJ. Laidininkus veikia elektromagnetinės jėgos, kurių kryptį galima nusakyti kairės rankos taisykle. Šios jėgos stengiasi laidininkus sukti magnetinio lauko sukimosi kryptimi.

Asinchroninio variklio sukimo momentas, kurį sukuria mechaninė jėga, veikianti kiekvieną rotoriaus laidininką, apskaičiuojamas iš formulės M lygu....

Fi 2 – kampas, kurį sudaro rotoriaus stovės I2 ir elektrovaros E2 vektoriai

Kampas fi2 kaip ir srovė i2 yra slydimo funkcija. Dėl to ir sukimo momentas yra vienareikšmė slydimo funkcija. Priklausomybė M lygu f(s) vad mechanine variklio charakteristika.

Tansf sudaro – uždaras magnetolaiddis, ant kurio užmautos dvi apvijos; pirminė apvija; antrinė apvija; izoliacija; įvadai; aušinimo sistema; įtampos reguliavimo mechanizmai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (797 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Stačiakampio bangolaidžio darbų veikų tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Stačiakampio bangolaidžio darbų veikų tyrimas. (2019 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/staciakampio-bangolaidzio-darbu-veiku-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 22:02
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo