Stačiakampio savybės. Rombo savybės. Kvadrato savybės.


Rombas matematika. Staciakampio istrizaines. Staciakampio istrizainiu savybes. Kvadrato istrizainiu savybes. Rombo istrizainiu savybes. Kvadrato istrizaines savybes. Lygiagretainio istrizaines savybes. Rombo savybes skaidres. Rombo savybiu pagrindimas. Stačiakampio įstrižainė.

Stačiakampio savybės. Rombo savybės. Kvadrato savybės. Stačiakampio įstrižainės lygios. Rombo įstrižainės statmenos viena kitai ir rombo kampus dalija pusiau. Kvadratas – tai stačiakampis, kurio visos kraštinės lygios. Stačiakampis yra lygiagretainis, todėl kvadratas yra lygiagretainis, kurio visos kraštinės lygios, t. Y. Rombas. Todėl kvadratas turi visas stačiakampio ir rombo savybes. Jei lygiagretainio įstrižainės lygios, tai tas lygiagretainis yra stačiakampis.

Sakykime, lygiagretainio ABCD įstrižainės AC ir BD lygios. Trikampiai ABD ir DCA lygūs (pagal tris kraštines: AB = DC, BD = CA, AD bendra kraštinė). Tada = . Kadangi lygiagretainio priešingieji kampai lygus, tai = ir = . Taigi = = = . Lygiagretainis yra iškilasis keturkampis, todėl + + + = 360o. Vadinasi = = = = 90o, o lygiagretainis ABCD – stačiakampis.

Remiantis rombo apibrėžimu, AB = AD, todėl trikampis BAD lygiašonis. Kadangi rombas yra lygiagretainis, tai jo įstrižainių susikirtimo taškas tas įstrižaines dalija pusiau. Vadinasi, AO – lygiašonio trikampio BAD pusiaukraštinė, taigi to trikampio aukštinė ir pusiaukampinė, taigi AC BD ir BAC = DAC, taigi rombo įstrižainės kampus dalija pusiau.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (265 žodžiai)
  • Konradas
  • Stačiakampio savybės. Rombo savybės. Kvadrato savybės.
    10 - 2 balsai (-ų)
Stačiakampio savybės. Rombo savybės. Kvadrato savybės.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/staciakampio-savybes-rombo-savybes-kvadrato-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo