Staklės


Stakliu diplominis. Medienos pjovimo režimų skaičiavimas. Stakles diplominis.

Įvadas. Analogiškų vienapeilių pjovimo mašinų konstrukcijų analizė. Konstrukcijos pagrindinių sprendimų priėmimas. Variklio parinkimas. Skriemulių skaičiavimas. Krumpliaratinio diržo parinkimas. Tarpašinis atstumas. Diržo greičio skaičiavimas. Sraigtinės riedėjimo pavaros skaičiavimai. Kinematinis skaičiavimas. Statinio stiprumo skaičiavimas. Patvarumo skaičiavimas. Pradinės įvaržos skaičiavimas. Standumo skaičiavimas. Pavaros naudingumo koeficiento skaičiavimas. Ekonominis įvertinimas. Saugaus darbo reikalavimai. Technologiniai skaičiavimai. Tekinamas pirmas paviršius. Tekinamas antras paviršius. Išvados. Literatūros sąrašas.

Perėjus Lietuvos ūkiui prie rinkos ekonomikos , kiekviena įmonė priversta ieškoti savo nišos joje . O taip atsitiko todėl, kad kai kuriose ūkio šakose susidarė labai didelė konkurencija ir išsilaikyti kelioms įmonėms gaminančioms tą pačią produkciją labai sunku , nes jos priverstos mažinti savo gaminių kainas , pelno ir gamybinių išlaidų sąskaita . Pasiekus tam tikrą ribą kai kurios prekės tapo nekonkurentabilios , o kai kurios po tam tikro laiko atsiradus naujoms technologijoms tapo nebereikalingos . Todėl gamybinės įmonės tokioje situacijoje priverstos keisti savo produkcijos asortimentą sukurdami naujas , paklausą turinčias prekes ar persiorientuoti visai kitos ūkio šakos reikmėms . Taip atsitiko ir šioje įmonėje , kurioje vienas iš staklių aš modernizuosiu .

Šios staklės buvo naudojamos popieriaus pjaustymui. Bet sukūrus naują baldų elementų gamybos technologiją, buvo nutarta šias stakles panaudoti naujame gamybos procese jas modernizuojant, kad jos atitiktų naujai keliamus reikalavimus , o šiuo atveju staklių atkirtimo tikslumas turi būti O, l mm . Tai galima pasiekti padidinus popieriaus padavimo mechanizmo kinematinį tikslumą, bei pakeitus reguliavimo būdą. Todėl kinematinio tikslumo padidinimui buvo padavimo mechanizmo sraigtinė slydimo pavara pakeista į sraigtinę riedėjimo pavarą ir slydimo kreipiančiojoje įmontavus įvores , kad kreipiančiosiose būtu mažesnis dilimas , o taip pat variklį ir sraigtą sujungus krumpliuoto diržo pavara .Padavimo reguliavimas dabar bus vykdomas ne rankiniu būdu , o kompiuterio kuris įjungs variklį ir jį išjungs priklausomai nuo kampinio pasukimo jutiklio perduodamų elektrinių impulsų , kuris montuojamas ant variklio ir užduotos pjaustymo programos matmenų . Sis padavimo mechanizmo valdymo būdas leis ne tik padidinti ir pasiekti reikiamą tikslumą, bet ir kartu labai padidins staklių darbo našumą sumažindamas popieriaus padavimui reikalingą laiką su jau įgudusiam darbininkui reikalingu ,ankstesniu tikslumu 4-5 kartus. O kadangi tam sugaištama daugiausiai laiko atkirtimo operacijos meru ir kadangi šios gamybos technologijai reikės popierių pjaustyti 25 mm juostomis tai kartu ir pagalbinis operacijos laikas sumažės .

Taip pat šis staklių modernizavimas leis įmonei sutaupyti didelę pinigų sumą,

kadangi nereikės pirkti naujų staklių .

Vienapeilėse pjovimo mašinose , dar vadinamos giljotinomis , padavimo mechanizmai naudojami su dviejų tipų pavaromis sraigtinėmis riedėjimo pavaromis ar sraigtinėmis slydimo pavaromis .

Šis projektuojamas mechanizmas dėl didelių reikalavimų tikslumui ir savo darbo specifikos turės būti standus ir labai tikslus nes bus valdomas kompiuteriu per impulsinį kampinio pasukimo jutiklį, kuris matuoja pasukimo kampą ir pagal tai nustato liniuotės padėtį stalo atžvilgiu . Pagal įvestą pjaustymo programą kompiuteris turės įjungti popieriaus padavimo (pristūmimo) liniuotės pavaros variklį, o pasiekus reikiamą atstumą (25,0 mm ) jį išjungti ir atkirsti suklijuoto popieriaus paketo juostą, atkirtus popieriaus juostą vėl perstumti padavimo liniuotę (25,0 mm ) ir vėl atkirsti.

Sraigtinės riedėjimo pavaros naudojamos tais atvejais , kai reikalingas nedidelis perdavimo santykis , ilgas tarnavimo laikas ir didelis tikslumas . Taip pat šių pavarų didelis naudingumo koeficientas 0,9...0,6 ,o palyginimui sraigtinių slydimo pavarų 0,2...0,4 . Pavarose didelis ašinis standumas , tolygus judesys , skirtumas tarp statinės ir kinetinės trinties mažas .

Sraigtinės slydimo pavaros taip pat turi nedidelį perdavimo santykį gana tikslūs ir tolygūs poslinkiai tačiau netinkamos šiuo atveju dėl šių trūkumų : mažas naudingumo koeficientas , statinė trintis daug didesnė už kinetine , blogos tepimo sąlygos , pavaroms su įvarža tai labai negerai nes dylant greitai mažėja pradinis tikslumas , o tai ir yra vienas didžiausių trūkumų .

  • Microsoft Word 157 KB
  • 2016 m.
  • 42 puslapiai (5162 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silverija
  • Staklės
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Staklės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/stakles.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo