Stalinas skaidrės


Skaidres apie stalina. Stalino politika. Stalinas ppt. Stalino asmenybe referatas. Referatas stalinas. Stalino pramonė. Pateiktys apie stalina. Mokslo baze stalinas. Pateiktis apie gorbaciova. Maisto pramonė skaidrės.

Dosjė. Stalino politika ir pasiekimai. Masinės žudynės ir deportacijos. Trėmimai. Aukų skaičius. Asmenybės kultas.

Stalinas komunistų partijos valdžioje įsitvirtino užimdamas nesvarbiomis ir pagalbinėmis laikytas „administratoriaus bendriesiems reikalams tvarkyti“ pareigas. Nebuvo pagalvota, jog „sekretorius“ gali pasinaudoti jo tiesioginiam darbui reikalingomis teisėmis tarnaudamas ne partijos, o savo interesams. „Generalinis sekretorius“ tapo beveik neribotą valdžią suteikiančiu postu; tokiu ir liko iki pat Sovietų Sąjungos istorijos pabaigos.

Palaikantys Staliną teigia, kad jis labai stipriai ir teigiamai prisidėjo prie Sovietų Sąjungos perėjimo nuo agrarinės-žemės ūkio šalies prie modernios pramoninės valstybės. Tačiau industrializacija buvo atliekama itin žiauriomis ir ekonomiškai nepamatuotomis priemonėmis. Nesutikę su šia politika būdavo įkalinami, tremiami, žudomi.

Didžioji dalis dėmesio buvo skirta sunkiajai ir karo pramonei. Tuo tarpu plataus vartojimo prekių buvo beveik negaminama. Smuko maisto produkcijos gamyba. Tai dar labiau nuskurdino Sovietų Sąjungos eilinius piliečius. Kai kuriose srityse ir regionuose dar labiau išplito badas, ligos.

Istorikai teigia, kad būtent Stalinas yra kaltas dėl karinių nesėkmių ir daugybės žmonių žūties Žiemos ir II Pasauliniame karuose. Taip yra todėl, kad Stalinas, siekdamas valdžios, išžudė daugybę sovietų karininkų, įskaitant didžiąją dalį aukščiausio rango Raudonosios armijos vadų.

  • MS PowerPoint 963 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių
  • Salis
  • Stalinas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Stalinas skaidrės. (2012 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/stalinas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 15:55
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo