Stambiamolekuliniai junginiai projektas


Stambiamolekuliai junginiai. Kas tai? Yra daug anglies junginių, kuriuose anglies atomų skaičius siekia šimtus ir net tūkstančius. Polimerų pavyzdžiai. Natūralusis kaučiukas, dervos Gintaras Šilkas Baltymai Nukleorūgštys Angliavandeniai (krakmolas, celiuliozėIš kur atsiranda polimerai? Polimerų kilmė yra. Parduotuvėje dažnai pakuojame produktus į polietileno maišelius. Kada pradėta naudoti polimerus? Maždaug prieš 70-80 metų žmonijos buitis atrodė visai kitaip. Polimerų žala. Didžiausia dirbtinių polimerų blogybė – jie sunkiai suyra gamtoje. Ar baltymai yra polimerai? Taip baltymai. Polimerų struktūra gali kisti. Polimerų struktūra taip. Nukleorūgštys.


Yra daug anglies junginių, kuriuose anglies atomų skaičius siekia šimtus ir net tūkstančius. Tokių junginių anglies atomų grandinės yra labai ilgos, o šių junginių santykinė molekulinė masė yra labai didelė. Todėl šias medžiagas vadiname stambiamolekuliais junginiais, arba didelės santykinės molekulinės masės junginiais. Pagal savo sudėtį ir kilmę stambiamolekuliai junginiai yra skirstomi į gamtinius ir dirbtinius polimerus. Tai tokios medžiagos, kurios turi pasikartojančių fragmentų.

Natūralusis kaučiukas, dervos Gintaras Šilkas Baltymai Nukleorūgštys Angliavandeniai (krakmolas, celiuliozė).

Polimerų kilmė yra skirtinga. Pavyzdžiui gintaras susidaro iš sakų, jungiantis sakų molekulėms į ilgas grandines. Šis procesas vyksta palengva, per ilgą laiką. Kai tuo tarpu voras numezga voratinklį labai greitai. Nes statybinė voratinklio medžiaga yra baltymai, kuriuos voras išskiria iš savo organizmo.

Maždaug prieš 70-80 metų žmonijos buitis atrodė visai kitaip. Žmonės tuo metu mokėjo pagaminti tik labai nedaug polimerų. Amerikos atradėjai sutiko tada dar nežinomą medžiagą – kaučiuką. Tik XIX a. amerikietis Č. Gudjyras išmoko kaučiuką paversti elastinga guma, kaitindamas jį su siera. Vėliau laikui bėgant imta gaminti įvairius kaučiukus. Kramtomoji guma yra padaryta iš kaučiuko.

  • MS PowerPoint 100 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (536 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Elzbieta
  • Stambiamolekuliniai junginiai projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Stambiamolekuliniai junginiai projektas. (2020 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/stambiamolekuliniai-junginiai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 16:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo