Standus apkrovimas


Standus apkrovimas. Esant standžiam apkrovimui vienpusis plastines deformacijos kaupimas negalimas del apkrovimo sąlygų, t. Y apribotos deformacijos, todėl šiuo atveju turėsime tiktai nuovarginį suirimą, t. Y m-ga bus pažeidžiama ir dk=. , tada d=dn=. Šiuo atveju pažeidimas po bet kurio ciklo ar pusaklių sk. Gali būti apsk.

Esant standžiam apkrovimui vienpusis plastines deformacijos kaupimas negalimas del apkrovimo sąlygų, t.y apribotos deformacijos, todėl šiuo atveju turėsime tiktai nuovarginį suirimą, t.y m-ga bus pažeidžiama ir dk=0, tada d=dn=1. Šiuo atveju pažeidimas po bet kurio ciklo ar pusaklių sk. gali būti apsk.

Šioje lygybeje skaitiklyje yra kilpu pločio suma arba sukauptas pažeidimas ir k1 pusciklių skaičius, o vardiklyje kilpų suma arba sukauptas pažeidimas ir ks pusciklių iki suirimo tame pačiame apkrovimo lygyje.

Esant nuovargiui kai įtempimai mažesni už proporcingumo ribą:

t.y. pažeidimas skaičiuojamas suteiktą detalei ciklų skaičių n dalinant iš ciklų skaičiaus iki suirimo tame pačiame lygyje N. T.y. čia buvo priimta, kad visi apkrovimo ciklai pagal pažeidimą yra vienodi. Šiuo atveju nesusidarydavo jokia bus terezes kilpa, todėl nebuvo dydžio skiriančio vieno cinlodiagramą nuo kitų ciklų. Esant mažacikliam apkrovimui kiekvinas pusciklis bus charakterizuojamas leisterezės kilpa(nuovargių pažeidimas) ir sukaupta plastinė deformacija(kvazistatinis pažeidimas).Todėl čia nuovargių pažeidimų vertinimui buvo panaudotos leisterezės kilpos plotis . Iš (4) matyti, kad esant cikliškai stabiliai m-gai, t.y. nekntant kilpos pločiui ją galime užrašyti:

Atidėjus standaus apkrovimo kreivę kordinatėje lg gauname tiesę ir tada pasinaudojętiesės lygtimi galime užrašyti: (y=mx+n)

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (870 žodžiai)
  • Universitetas
  • Standus apkrovimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Standus apkrovimas. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/standus-apkrovimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 14:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo