Stanfordo kalėjimo eksperimentas skaidrės


Stanfordo kalėjimo eksperimentas. Keli svarbus faktai. Tyrimo sumanytojas – JAV psichologas Philipas Zimbardas. Eksperimentinio kalėjimo sumanytojas. Eksperimento pradžia. Į kalėjimą buvo atvesti „Nuteistieji“. Pastarieji netrukus pradėjo. Riba tarp eksperimento ir tikrovės. Netrukus kalinys. Kalinys 8612 atrodė visiškai palūžęs. "Prižiūrėtojai" sukūrė specialią privilegijų sistemą. Eksperimento baigtis. Eksperimentas nebuvo sumanytas kaip neetiškas arba žalojantis jo dalyvių psichiką.

Eksperimentas nebuvo sumanytas kaip neetiškas arba žalojantis jo dalyvių psichiką, tačiau šio tyrimo rezultatai visuomenei sukėlė šoką. Paaiškėjo, kad geri žmonės, atsidūrę tam tikroje aplinkoje, gali virsti blogais ir elgtis taip, kaip niekada gyvenime nė nebūtų susapnavę, kad galėtų pasielgti. Po šio eksperimento dauguma „prižiūrėtojų“ stebėjosi savo žiaurumu. Eksperimentas buvo nutrauktas, jis turėjo trukti 2 sav., tačiau buvo nutrauktas po 6 dienų. Trečdalio „prižiūrėtojų“ elgesyje buvo užfiksuotos sadizmo tendencijos. Tuo tarpu dalis kalinių buvo psichologiškai traumuoti. 5 dalyviai atsisakė tęsti eksperimentą dar anksčiau. Eksperimentą dažnai sieja su 2004 m. skandalu Irako Abu Graibo kalėjime.

  • MS PowerPoint 152 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (846 žodžiai)
  • Malaja00
  • Stanfordo kalėjimo eksperimentas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stanfordo kalėjimo eksperimentas skaidrės. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/stanfordo-kalejimo-eksperimentas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 11:52
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo