Stasys Vainiūnas


Stasys vainiūnas vabzdžių siuita. Vainiūno vabzdžių siuita. Vainiūno namai priklauso. Kaip rašyti referatą apie kompozitorių. Stasys vainiunas, vabzdžių siuita. Vainiunas vabzdziu siuita. Vabzdžių siuita. Stasys vainiunas referatas. Stasio vainiūno " vabzdžių siuita". Stasys vainiunas kuryba.

Šį referatą pasirinkau rašyti būtent apie Stasį Vainiūną, nes jis yra žymus kaip lietuvių kompozitorius, pianistas, dirigentas, pedagogas, chorvedys, profesorius. Galima sakyti, jog jis yra visų galų meistras. Praeitais metais buvo kompozitoriaus 100-sios gimimo metinės ir mes su Antano Sodeikos muzikos mokykla važiavome į S.Vainiūno namus ir dainavome jo kūrybos dainas. Buvo susirinkę daug žmonių. Vieni grojo iki šiol stovinčiu kompozitoriaus pianinu, kiti griežė smuiku, dar kiti kankliavo ir t.t. Buvo smagu klausytis jo tokių sukurtų gražių dainų, sonatinų, pjesių. Kai visi pasirodė aš tada susimąsčiau ar dar yra Lietuvoje tokių žmonių? Abejoju, kad ne. Todėl ir pasirinkau rašyti referatą apie Stasį Vainiūną, nes jo kūryba mane sužavėjo. Pristačius jums daugiau apie šį kompozitorių manau ir jūs susižavėsite pačiu kompozitoriumi ir jo kūryba. Galbūt negalėsiu duoti pasiklausyti jo dainų, bet nors galėsiu pristatyti jums apie šį talentinga žmogų.
Stasys Vainiūnas (1909-1982) garsus muzikos atlikėjo ir kūrėjo darbais. Kompozitorius priklauso Balio Dvariono ir Antano Račiūno kartai, šių kompozitorių reikšminga kūrybos dalis atsirado dramatiškų istorinių permainų laikotarpiu. Stasys Vainiūnas kūryboje ypatingą dėmesį skyrė fortepijonui, su šiuo instrumentu susiję reikšmingiausi kūrybiniai laimėjimai. "Mažąja vabzdžių siuita" kompozitorius išgarsėjo kaip miniatiūros meistras, jo kvintetai dviem smuikams, altui, violončelei ir fortepijonui buvo šio žanro pirmieji pavyzdžiai lietuvių muzikoje, o visą kūrybą vainikavo stambios formos kūriniai, tarp kurių - 4 koncertai fortepijonui ir orkestrui. Nemažiau reikšminga ir koncertinė bei pedagoginė Stasio Vainiūno veikla. Jis buvo pirmasis lietuvių pianistas, dalyvavęs tarptautiniame konkurse Vienoje ir pelnęs laureato vardą. Visą gyvenimą dėstęs pianistams, Stasys Vainiūnas išugdė kelias atlikėjų ir muzikos pedagogų kartas. Stasys Vainiūnas gimė 1909 m. balandžio 2 d. Rygoje. Muziko meninė pasaulėjauta brendo gimtajame mieste, kur pagrindiniai muzikinio gyvenimo centrai buvo konservatorija ir Nacionalinis teatras, o kūrybinį kontekstą formavo įvairių kultūrų ir stilių samplaika - latvių nacionalinė muzika, pasaulinė klasika, iš Vakarų sklindančios modernios idėjos.
  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1155 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Stasys Vainiūnas
    10 - 3 balsai (-ų)
Stasys Vainiūnas. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/stasys-vainiunas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 02:52
×