Statikos klausimynas ktu konspektas


Geometrinė dviejų jėgų sudėtis.. Kokios yra ploksciosios susikertanciu jegu sistemos pusiausvyros salygos.

Statikos objektas ir sąvokos. Jėga. Statikos aksiomos. Trijų jėgų teorema. Ryšiai ir jų reakcijos. Ryšių aksioma. Geometrinis jėgų sudėties būdas. Susikertančių jėgų atstojamoji. Jėgų skaidymas. Jėgos momentas centro arba taško atžvilgiu. Varinjono teorema apie atstojamosios momentą taško atžvilgiu. Susikertančių jėgos momentų lygtys. Susikertančių jėgų sistemos pusiausvyra. Lygiagrečių jėgų sudėtis. Išskirstytos jėgos. Jėgų pora. Jėgų poros momentas. Jėgų porų ekvivalentiškumas. Jėgų porų , veikiančių vienoje plokštumoje , sudėtis. Jėgų porų pusiausvyros sąlyga. Lygiagretaus jėgos perkėlimo teorema Puanso teorema . Plokščios jėgų sistemos redukavimas į paprasčiausią pavidalą. Bet kokios plokščios jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Lygiagrečių jėgų atvejis. Kūnų sistemos pusiausvyra. Vidinių įražų nustatymas. Santvaros sąvoka. Statiškai išsprendžiamos ir neišsprendžiamos sistemos. Analitinis plokščiųjų santvarų skaičiavimas du metodai. Slydimo trinties dėsniai. Šiurkščių ryšių reakcijos. Trinties kampas. Pusiausvyra , įskaitant trintį. Riedėjimo ir sukimosi trintis. Jėgos momentas centro atžvilgiu kaip vektorius. Jėgos momentas ašies atžvilgiu. Jėgų poros momento vektorius. Jėgų porų erdvėje sudėtis. Jėgų porų pusiausvyros sąlygos. Erdvinės jėgų sistemos redukavimas į paprasčiausią pavidalą. Bet kokios erdvinės jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Lygiagrečių jėgų atvejis. Varinjono teorema apie atstojamosios momentą ašies atžvilgiu. Lygiagrečių jėgų centras. Kieto kūno svorio centras. Vienalyčių kūnų svorio centrų koordinatės ir nustatymo būdai. Taško judėjimo apibrėžimo būdai. Trajektorija. Taško greičio ir pagreičio vektoriai. Taško greičio ir pagreičio radimas , kai taško judėjimas nusakomas koordinatiniu arba vektoriniu būdu.

Trijų jėgų teorema, jei standus kūnas, veikiamas vienoje plokštumoje trijų nelygiagrečių jėgų, yra pusiausviras, tai šių jėgų veikimo tiesės susikerta viename taške.

Dvi standų kūną veikiančios jėgos atsisveria, kai jos yra vienodo dydžio ir veikia vienoje tiesėje priešingomis kryptimis.

Tašką veikiančių dviejų jėgų poveikis lygus poveikiui vienos jėgos, kuri yra sudaryto iš sudedamų jėgų lygiagretainio įstrižainė.

Padėties ar judėjimo apribojimai vadinami ryšiais. Jėga, kuria ryšys veikia kūną ir neleidžia pasislinkti, vadinsime reakcijos jėga.

Sudėties būdas: dviejų jėgų poveikį taškui galima pakeisti poveikiu vienos jėgos, nukreiptos iš pirmų dviejų jėgų sudaryto lygiagretainio įstrižaine.

Susikertančių jėgų sistema ekvivalentiška atstojamajai, lygiai šių jėgų geometrinei sumai ir veikiančiai jų susikirtimo taške.

Jėgos momentas taško atžvilgiu lygus jėgos padėties vektoriaus r, jungiančio tą tašką su jėgos pridėties tašku, ir pačios jėgos vektorinei sandaugai.

Jėgų momentų lygtys yra lygios 0. Vienoje plokštumoje veikiančių susikertančių jėgų sistema bus pusiausvira, kai visų jėgų projekcijų koordinačių ašyse sumos yra lygios nuliui.

Bet kokią jėgą galima iššskirstyti į du lygiagrečius komponentus, tik reikia žinoti arba vieno komponento didumą ir jo veikimo tiesę, arba abiejų komponentų veikimo tieses.

Standų kūną veikiančią jėgų porą apibrėžia poros momento modulis, veikimo plokštuma ir sukimo kryptis. Jei jėga kūną suka prieš laikrodžio rodyklę taško atžvilgiu, tai momentas bus teigiamas. Jėgų poros momentas nepriklauso nuo moment centro padėties ir lygus poros jėgos didumo ir peties sandaugai.

Vienoje plokštumoje veikiančios poros, kurių momentai yra vienodo didumo ir tokio pat ženklo yra ekvivalentiškos.

Redukuodami jėgų sistemą, visas jėgas perkelkime į laisvai pasirinktą koordinačių pradžią, vadinamą redukcijos centru. Perkėlę visas jėgas į tašką, gausime susikertančių jėgų ir porų sistemą, kurių momentai yra taške susikertančios jėgos ekvivalentiškos suminei jėgai. Šios jėgos momentas vadinamas suminiu momentu.

Kūno sistemoje galimi išoriniai ir vidiniai ryšiai, pašalinus išorinius ryšius, reikėtų panaudoti išorines reakcijos jėgas, o vidinius ryšius pakeisti vidinėmis jėgomis. Taigi, kūnų sistema bus pusiausvira, jei ją veikiančios jėgos bus pusiausviros.

  • Inžinerija Konspektas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1942 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dominykas
  • Statikos klausimynas ktu konspektas
    10 - 8 balsai (-ų)
Statikos klausimynas ktu konspektas. (2016 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/statikos-klausimynas-ktu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:42
×