Statinių kadastriniai matavimai


Įvadas. Nekilnojamojo turto kadastro sistema. statinių klasifikavimas. Nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų surinkimas. Išvados. Literatūra.

Tyrimo objektas: statinių kadastriniai matavimai.

Tyrimo uždaviniai: Išanalizuoti statinių kadastrinius matavimus.

Kadastras – oficialių valdžios organų arba įstaigos sudarytas ūkinių objektų oficialus sąrašas, kuriame sužymėtos ir tam tikros surašytų objektų savybės.

Žemės kadastrą sudaro penkios pagrindinės dalys:

Žemės ploto apskaita – nustatomi ir nuolat tikslinami visų žemės naudmenų plotai pagal žemės naudotojus, jų grupes, ploto kategorijas, melioracinę būklę, administracinius rajonus, kadastrinius rajonus, pateikiami duomenys apie žemės naudmenų antrinius požymius: akmenuotumas, karstingumas, krūmuotumas ir kita.

Žemės kokybinė charakteristika arba žemės kokybinė apskaita – tai žemės naudmenų sudėtis, charakteristika, papildoma duomenimis apie jų dirvožemį, fizines ir chemines savybes.

Žemės vertinimas – tai yra nustatomas žemės našumas ir ūkinė vertė, ant tam tikram augalininkystės intensyvumo lygiui. Vertinant žemę visuomet atsižvelgiama į žemės ūkio augalų derlingumą, dirbamų sklypų technologines charakteristikas, kelių tinklą ir kitas ūkininkavimo sąlygas.

Žemėnauda – žemės sklypas arba sklypai nustatyta tvarka suteikti žemės naudotojui tam tikriems tikslams.

Žemės naudotojas – įmonė, įstaiga, organizacija, pilietis kuriems nustatyta tvarka suteikiamas laikinam ar nuolatiniam naudojimui žemės sklypas.

Žemės naudmenos – sistemingai naudojama konkretiems ūkiniams reikalams žemė su besikeičiančiais gamtiniais ir kitais požymiais.

Žemės ūkio naudmenos – ariama žemė, pievos, ganyklos, daugiamečiai sodiniai, dirvonai, tai, kas naudojama žemės produkcijai gaminti.

Žemės naudotojo kategorija - vieningo valstybinio žemės fondo dalis besikeičianti pagrindine tiksline paskirtimi ir turinti tam tikrą teisinį režimą.

Inžineriniai pastatai. Inžineriniai statiniai pagal paskirtį skirstomi į grupes:

Statinį reikia inventorizuoti ne tik norint jį įteisinti, šis procesas atliekamas ir tada jei jau įteisintas ir registruotas statinys yra po kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ar dar kitaip yra pakeisti to statinio ankstesni duomenys.

2.2 Nekilnojamojo turto kadastro duomenų apdorojimas

2.2.1 Pastatų kadastrinių matavimų apdorojimas

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3402 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Statinių kadastriniai matavimai
    10 - 10 balsai (-ų)
Statinių kadastriniai matavimai. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/statiniu-kadastriniai-matavimai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 00:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo