Statistika konspektas (2)


Statistika įvadas statistika. Bendroji statistikos teorija. Ūkio šakų pramonės , žemės ūkio , transporto ir. Statistikos mokslo kilmė ir objektas. Statistika suprantamas. Statistikos objektas. Statistikos metodas. Statistikos organizavimas Lietuvoje juridinių atžvilgiu statistika skirstoma. Statistinio stebėjimo esmė statistinis stebėjimas. Statistinio stebėjimo formos. Atskaitomybė skiriama. Valstybinė ir žinybinė atskaitomybė skirstomos. Pagal pristatymo laiką bei laikotarpio trukmę skiriama atskaitomybė. Statistinio stebėjimo rūšys. Statistinio stebėjimo būdai. STATISTINIŲ DUOMENŲ KAUPIMAS Pagal statistinės medžiagos kaupimo laipsnį skiriamas. Grupavimas , jo uždaviniai ir rūšys. Statistinis grupavimas. Absoliutiniai dydžiai ir jų matavimo vienetai. Absoliutiniai statistiniai dydžiai. Santykiniai statistiniai dydžiai santykiniai dydžiai –. Grafikų esmė , reikšmė ir sudarymo principai. Grafikų rūšys. Vidurkio esmė ir jo naudojimo sąlygos statistikoje vidurkis –. Aritmetinis vidurkis aritmetinis vidurkis. Moda ir mediana moda.


Ekonominė statistika, tirianti kiekybinę visuomeninės gamybą, aiškina tokių rodiklių, kaip produkcija, savikaina, nacionalinės pajamos, darbo našumas ir t.t., esmę, nustato jų apskaičiavimo ir analizavimo metodus ir kartu sukuria principinį pagrindą statistiniam tam tikrų ūkio šakų šių rodiklių tyrimui, nušviečia daugelį kitų klausimų.

Ūkio šakų (pramonės, žemės ūkio, transporto ir t.t.) statistika, remdamasi bendrosios statistikos teorijos ir ekonominės statistikos teiginiais, aiškina esmę tų rodiklių, kurie reikalingi jos tiriamų objektų skaitmeniniam apibūdinimui, parengia metodus šiems rodikliams gauti ir jiems naudoti, analizuoja šių reiškinių specifiką.

Masinių kintamų reiškinių bei procesų stbėjimo metodai;

Valstybinę – vertina, analizuoja ir prognozuoja socialinius ir ekonominius reiškinius valstybinėje bei jos padaliniuose. Ją tvarko įvairių lygių statistikos tarnybos.

Paprastai statistinio stebėjimo metu registruojami ne visi, o tik esminiai, pagrindiniai požymiai, tai yra požymiai, išreiškiantys nagrinėjamų reiškinių esmę, jų turinį ir yra svarbūs statistikos institucijoms.

Valstybinė – privaloma visoms žužinyboms bei naudojama šalies valdymo poreikiams tenkinti

Žinybinė – vedama ministerijose, žinybose ir tenkina jų vadovavimo poreikius.

Atskaitomybė neapima namų ūkio, neatsako į daugelį klausimų apie šeimų sudėtį, jų gaunamas pajams, maisto produktų bei pramoninių prekių suvartojimą, jų įsigijimą ir t.t. Tokiems nesantiems atskaitomybėje duomenims rinkti statistikos institucijos vykdo specialius statistinius stebėjimus.

Periodinis stebėjimas kartojamas tam tikrais vienodais laiko tarpais (kas mėnesį, ketvirtį, metus).

Neperiodinis pertraukiamasis stebėjimas atlieekamas protarpiais neperiodiškai arba apskritai vieną kartą.

Apklausa – statistinė medžiaga gaunama remiantis apklausiamų asmenų atsakymais. Skiriama:

Saviskaitinė – reikalingas žinias pateikia patys apklausiami asmenys, užpildydami stebėtojų dokumentus. Surašinėtoji tik priima užpildytus formuliarus ir tikrina gaunamų duomenų tikslumą.

Paprastai absoliutinių dyd-ių matavimo vienetus galima sieti į keturias pagrindines grupes, kurias sudaro:

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1658 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andriuha07
  • Statistika konspektas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Statistika konspektas (2). (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistika-konspektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:59
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo