Statistika. Parduota pramonės produkcija vienam gyventojui Telšiu apskrityje


Pramonė telšių apskrityje. Ekonomines statistikos kursinis vaitkevicius.

Įvadas. Parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui statistinio tyrimo teorinis pagrindimas. Statistiniam tyrimui panaudotų lentelių apžvalga. Panaudoti grafikai atliekant statistinį tyrimą. Formulės kaip statistinio tyrimo instrumentas. Parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui Telšių apskrityje statistinio tyrimo eiga ir instrumentai. Parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui Telšių apskrityje statistinio tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui telšių apskrityje statistinio tyrimo eiga ir instrumentai.

. Parduotos pramonėiš pradžių reikėtų žinoti koks yra šio darbo tyrimo objektas – tai parduota pramonės produkcija vienam gyventojui telšių apskrityje. Parduota pramonės produkcija – tai įmonės pa­ga­min­ta ir išsiųsta vartotojams pramonės produk­ci­ja (gali būti neapmokėta). Ji skaičiuojama įmo­nėje parduotų pre­­kių kiekį dauginant iš jų kainos parda­vimo metu (be pvm ir akcizų). Jeigu įmonė gamina produkciją iš už­sienio už­sa­kovo žaliavos, į parduo­tos pro­dukcijos vertę įskaitoma už­sakovo žaliavų vertė.

Tyrimo statistinis vienetas yra parduota pramonės produkcija vienam gyventojui visoje telšių apskrityje.

Statistinio tyrimo tikslas – kuo tiksliau panaudoti teorines žinias praktiškai, kurios buvo įsisavintos per teorijos paskaitas. Taigi bus analizuojami 1997 – 2003 metų laikotarpio parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui telšių apskrityje duomenys.

šiame tyrime yra naudojami teoriniai, praktiniai bei statistinei šaltin visi suvestinių rezultatai ir stebėjimo duomenys pateikiami statistinėse lentelėse. Parduotos pramonės produkcijos vienam gyventojui statistiniui tyrimui reikia duomenų. Gauti duomenys yra surašomi į lenteles.

Statistinės lentelės - tai pagal tam tikrą eilučių ir stulpelių sistemą išdėstyta statistinė informacija apie socialinius ekonominius reiškinius. V. Bartosevičienė (2001) teigimu pagrindiniai lentelės elementai yra šie. Lentelės numeris. Pavadinimas. Eilučių ir stulpelių antraščių pavadinimai. Pagridinė statistinė informacija. Išnašos. Duomenų. Paprastos lentelės, kuriose yra suvestiniai rodikliai ir kurios gali būti paprastos, chronologiės arba teritorinės. Grupinės lentelės, kuriose statistinė visuma skirstoma į atskiras grupes pagal vieną iš požymių. Kombinuotos lentelės, kuriose visuma suskaidyta į grupes ne pagal vieną, o keletą požymių.

Pagal g. Merkio ir s. Vaitkevičiaus. (2003) lentelė paprastai atlieka iliustracinę funkciją, todėl pagrindiniame tekste skaitytojui turi būti paaiškinta, kokio pobūdžio informacijos, ieškoti lentelėje; kokią įdomią tendenciją, mokslo faktą ar statistinį apibendrinimą lentelės informacija atspindi. Labai svarbu, kokie matavimo vienetai naudojami lentelėje (arba paveiksle) ir kokia jų prasmė, ką parodo aukšti ar žemi įverčiai.

Statistinės lentelės turi būti vaizdžios ir lengvai suprantamos, todėl jas sudarant reikia laikytis principų.

  • Microsoft Word 513 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (4678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urbonas
  • Statistika. Parduota pramonės produkcija vienam gyventojui Telšiu apskrityje
    10 - 3 balsai (-ų)
Statistika. Parduota pramonės produkcija vienam gyventojui Telšiu apskrityje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistika-parduota-pramones-produkcija-vienam-gyventojui-telsiu-apskrityje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 03:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo