Statistikos konspektas (3)


STATISTIKA Statistikos mokslo objektas ir metodas Statistika –. Statistiniai rodikliai –. Norint , kad skaičius būtu statistiniu rodikliu , turi atitikti tokius reikalavimus. Visi statistiniai rodikliai skirstomi į. Statistinis objektas –. Priklausomai nuo sąlygų skiriamos 2 metodų rūšys. Specifinius metodus. Statistinis stebėjimas. Surinkti duomenys sisteminami ir apdorojami. Statistinio grupavimo metodas. Statistinio stebėjimo formos ir rūšys Statistinis stebėjimas –. Sebėjimo metu renkami duomenys vadinami požymiais. Statistinio stebėjimo formos organizacinė. Pagal stebių vienetų apimtį , kuris būna. Statistinių duomenų grupavimas Statistinis grupavimas. Grupavimas būna. Priklausoai nuo požymių kiekio grupavimas skirstomas. Grupuojama pagal kiekybinius požymius grupių skaičių apsprendžia. Delta = Xmax – Xmin. Grupinio intervalo ilgis žymimas. Grupavimo tikslas. Absoliutiniai dydžiai. Absoliutinių dydžių matavimo vienetus galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes. Absoliutiniai statistiniai dydžiai skirstomi į. Vidurkių rūšys ir jų skaičiavimas Aritmetinis vidurkis. Paprastas apskaičiuojamas. X su brukšneliu viršuje ap = X1 + X2 +. + Xn /. X su brukšneliu viršuje = X1 x Y1 + X2 x Y2 + X3 + Y3 +. Xn x Yn. Moda ir mediana. Mo – tai y didžiausias. Dinamikos eilučių rūšys ir analitiniai rodikliai.


Statistika – savanoriškas socialinis ir ekonominis mokslas, nagrinėjantis reiškinių kiekybinę pusę, sąryšį su ja, su konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.

Statistinis objektas – tai gyventojai, gamyba, ekonomika, kultūrinio ir politinio gyvenimo reiškiniai, gamtos reiškiniai susiję tiesiogiai su žmonių veikla.

1 ir pagrindinis statistikos etapas – statistinis stebėjimas. Pagal planą renkami duomenys apie kokį nors faktą ar reiškinį.

Statistinio grupavimo metodas, tai pagal kurį išskiriamos kokybiškai vienarūšės grupės. Pvz., gyventojai pagal lytį, metus. Visus duomenys surašome į statistines lenteles ir pavaizduojami grafiškai. Satistinis tyrimas baigiasi analizuojant duomenis. Visi etapai labai susiję ir bet kokie netikslumai sąlygoja klaidingas išvadas.

kad stebimas reiškinys būtų iš jam būdingos vietos ir sąlygų laiko;

surinkti tikslus, patikimi ir realūs duomenys;

(...) kai nėra apie reiškinį duomenų.

paprastos, kuriose išvardijami stebėjimo vienetai, teritorijos ir laiko, jos neparodo nagrinėjimų reiškinių savybių, o tik pateika bendra supratima, apie jų apimtį ir kiekį;

kompibuotos – nurodomos grupės išskirtos pagal du ir daugiau nagrinėjimui budingų ir tarpusavyje susijusių požymių.

Statistinis grupavimas, tai surinktos apie tyriamą objektą medžiagos suskirstymas į grupes, pogrupius, pagal tam objektui būdingas savybes ir požymius.

grupuojamo požyio ilgis, kuris žymimas delta, kuris lygus skirtumui tarp maksimalios ir minimalios požymio reikšmės: delta = Xmax – Xmin

Nustačius intervalo ilgį (i) ir grupių skaičių (n), apibrėžiamas atskirų grupių ribos, pirma grupė prasideda minimalia reikšme ir baigiasi minimalia reikšme + intervalo ilgis. Kiekviena sekanti grupė skiriasi nuo pirminės grupės intervalo ilgiu Xmin + i.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1466 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Edita
  • Statistikos konspektas (3)
    10 - 10 balsai (-ų)
Statistikos konspektas (3). (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-konspektas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 02:49
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo