Statistikos konspektas egzaminui


Linijų tiesinės diagramos –. Dažnių poligonas. Skritulinės diagramos –. Stulpelinės ir juostinės. Sklaidos diagrama –. Santykiniai rodikliai. Aritmetinis vidurkis. Sklaidos dėsningumų rodikliai. Pvz žmonių skaičius eilutėje , sudužusių kiaušinių skaičius dėžutėje , skundų skaičius per mėnesį. Pvz Studento ūgis , produkto svoris , per metus sunkvežimio nuvažiuotas atstumas ir panašiai. GROWTH funkcija aptinka būsimą eksponentinę priklausomybę. Skaičiuojame GROWTH žinomi , žinomi ], nauji ], konst ]. Statistiniai įvertinimai vidurkio įvertinimas , pasikliautinumo intervalas. Pvz. Pasikliautinumo intervalas. Vidurkio ivertinimui. Imties tūrio skaičiavimas vidurkio įvertinimui. Pvz. Statistiniai įvertinimai proporcijos įvertinimas , pasikliautinumo intervalas. Pvz. Imties tūrio skaičiavimas proporcijos įvertinimui. Pvz.


Linijų/tiesinės diagramos – skirtingai nuo stulpelinių ir juostinių, reikia ne vienos, o dviejų matų skalių. Koordinačių sistemos abscisių ašyje yra atidedamas laikotarpis arba data, o ordinačių – apimtis arba lygis. Tai tinkamiausias grafinis būdas reiškinių kitimui laiko atžvilgiu atvaizduoti. Šios diagramos: gerai parodo konkrečias reikšmes; atskleidžia informacijos ryšį ir kryptį; palygina kryptis iš skirtingų kintamųjų grupių.

Histograma – tai įprastas duomenų, kurie vaizduojami intervalų skalėje, vaizdavimo būdas. Susideda iš vienodo pločio stulpelių, kurių plotis proporcingas intervalui,o aukštis – dažniui. Vizualiai panaši į stulpelinę diagramą, skiriasi tik tuo, kad tarp stulpelių nėra tarpų. Vaizduojami KIEKYBINIAI intervalai.

Duomenų vaizdavimas (Skritulinės diagramos; Dažnių poligonas)

Dažnių poligonas sudaromas panašiu principu kaip ir histograma, tik dažniai atvaizduojami ne stulpeliais, o intervalų vidurkius pažyminčiais taškais, kurie vėliau sujungiami linija. Dažnių poligonas yra uždara geometrinė figūra,todėl jis turi būti iš abiejų gautos kreivės pusių pratęstas iki abscisių ašies.

Skritulinės diagramos – atvaizduoja atskirų sugrupuotų aibės dalių struktūrą pagal tam tikrus požymius, santykį su visa duomenų grupe. Brėžiamas apskritimas, kuris padalijamas į segmentus proporcingai aibės dalims, išreikštoms %. Skritulinės diagramos tinka išdėstyti statistinę informaciją, kai turima ne daugiau nei 6 komponentai; šio tipo grafikai nebus naudingi jeigu visi komponentai panašūs, nes sunku pamatyti dalių dydžio skirtumus.

Duomenų vaizdavimas (Stulpelinės ir juostinės diagramos; Sklaidos diagrama)

Stulpelinės ir juostinės diagramos yra naudojamostada, kai reikia palyginti tarpusavyje kelis dydžius ir reiškinių kitimui laiko atžvilgiu atvaizduoti. Juostinės diagramos yra naudojamos ir aibės dalių struktūrai atvaizduoti.

Sklaidos diagrama – naudojamos nustatyti priklausomus ir nepriklausomus kintamuosius, koreliacinius ryšius. Tai paprasčiausias būdas pavaizduoti duomenis vaizdingai; labai lengvai analizuojama: skaičiai ir pavadinimai matomi iškart.

Sklaidos dėsningumų rodikliai yra empirinio skirstinio apibendrinamosios charakteristikos. Jos yra asimetrijos ir eksceso rodikliai, apibūdinantys požymio reikšmių sklaidos asimetrijos lygį bei ekscesą.

Kintamasis yra vadinamas diskrečiuoju, kai jo pagrindinis mato vienetas toliau nebeskaidomas, o reikšmės baigtinės iki tam tikrų skaitmenų ir yra suskaičiuojamos. Pvz: žmonių skaičius namų ūkyje yra diskretus kintamasis. Vienetas tai žmogus ir mažiausia skaitinė šio kintamojo reikšmė yra vienas. Piniginio vieneto reikšmės apvalinamos iki dviejų skaitmenų po kablelio.

Kintamasis yra tolydus, jeigu jo reikšmės yra išmatuojamos ir gali būti skaidomos iki begalybės (bent jau teoriškai) Pvz: laikas, (skaidomas iki nanosekundžių ir dar smulkesnių mato vienetų), svoris, amžius, lytis, ilgis, atstumas. Reikšmės suapvalinamos, paklausius amžiu, žmogus pasakys tam tikrą skaičių, bet nevardins mėnesių.

Diskretūs atsitiktiniai dydžiai. Vidurkis, dispersija. Pvz.

  • Microsoft Word 932 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2643 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ervinas
  • Statistikos konspektas egzaminui
    10 - 10 balsai (-ų)
Statistikos konspektas egzaminui. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-konspektas-egzaminui.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 09:11
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo