Statistikos labaratorinis apie Mariampolės apskritį


Marijampoles gyventoju skaicius 1995 metais. Mokslo baze statistika marijampole. Statistikos laboratorinis apie marijampolės apskritį. Ktu ekonominės statistikos 5 laboratorinis darbas. Marijampole literaturos sarasas. Statistines lenteles apibrezimas.

Įvadas. Imigravusių gyventojų skaičiaus statistinio tyrimo teorinis pagrindimas. Statistinių lentelių naudojimas atliekant gyventojų skaičiaus statistinį tyrimą. Grafikai kaip statistinio tyrimo instrumentai. Formulių naudojimas atliekant statistinį tyrimą. Imigravusių gyventojų skaičiaus statistinio tyrimo marijampolės apskrityje tyrimo eiga ir instrumentai. Marijampolės apskrityje imigravusių gyventojų skaičiaus statistinio tyrimo rezultatai. Bendrieji duomenys. Santykinių dydžių apskaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Marijampolės apskritis – tai pietvakarių lietuvoje, suvalkijoj, esanti apskritis. 1995 metais atkurta marijampolės apskritis - vienas iš dešimties lietuvos respublikos aukštesniosios pakopos administracinių vienetų, įsikūrusi šalies pietvakariuose ir turinti ypatingą geografinę padėtį: pietvakariuose ji ribojasi su kaliningrado sritimi (rusijos federacija) ir lenkijos respublika, o lietuvoje - su kauno, alytaus ir tauragės apskritimis. Apskrities centras - marijampolė (septintas pagal gyventojų skaičių lietuvos miestas). Apskrities plotas - 4463 kv. Km. Marijampolės apskrityje veikia du lietuvos ir lenkijos bei du lietuvos ir rusijos sienos perėjimo punktai.

Šiam statistiniam tyrimui duomenys paimti iš lietuvos statistikos departamento internetinio puslapio.

Darbo tikslas – statistiniais metodais ištirti gyventojų imigraciją marijampolės apskrityje ir jos savivaldybėse.

Bartosevičienė pateikia tokį statistinių lentelių apibrėžimą: statistinės lentelės – tai pagal tam tikrą eilučių ir stulpelių sistemą išdėstyta statistinė informacija apie socialinius ekonominius reiškinius. Statistinė lentelė turi savo veiksnį ir tarinį. Lentelės veiksnys parodo kokį reiškinį nagrinėjame ir rašomas kairėje pusėje. Tarinys – tai rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas ir išdėstomas dešinėje lentelės pusėje. Bartosevičienė teigia, jog dažniausiai visos lentelės suskirstomos į pasiskirstymo ir dinamikos lenteles. Pasiskirstymo duomenų lentelėse atsispindi socialinių ekonominių reiškinių kitimai erdvės atžvilgiu. Dinamikos duomenų lentelės parodo socialinių ekonominių reiškinių rodiklių pasiskirstymą laiko atžvilgiu. Tiek dinamikos duomenų lentelių, tiek pasiskirstymo duomenų lentelių gali būti sudaryta pagal kokybinį arba pagal kiekybinį požymį arba šių požymių kombinacijos pagrindu. Statistinėse lentelėse pateikiami suvestinės rezultatai ir stebėjimo duomenys.

  • Vadyba Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 1236 KB
  • 2012 m.
  • 42 puslapiai (7571 žodžiai)
  • Danas
  • Statistikos labaratorinis apie Mariampolės apskritį
    9 - 3 balsai (-ų)
Statistikos labaratorinis apie Mariampolės apskritį. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-labaratorinis-apie-mariampoles-apskriti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:44
×