Statistikos metodologiniai ir organizaciniai principai


Statistikos metodologiniai ir organizaciniai principai. Statistikos objektas ir metodai. Statistikos organizavimo principai ir funkcijos.


Sąvoka „statistika“ siejama su dviem pamatiniais žodžiais: lotynų kalbos žodžiu „status“ - padėtis, būklė bei italų kalbos žodžiu „stato“ - valstybė. Taigi galima teigti, kad statistika atspindi valstybės, jos atskirų regionų ribose esančių reiškinių padėtį bei būklę.

Statistikos kaip mokslo atsiradimas siejamas su žmonių praktine veikla ir poreikiais. Šiandien daugelio gyvenimo sričių neįmanoma pažinti be mokslinio pagrindo. Oficialiosios statistikos duomenų nuolat prireikia ne tik valstybės veikėjui, mokslo darbuotojui, įmonės vadovui, priimant sprendimus tokiose srityse kaip organizacijų vadyba, ekonomika, finansai, strateginis valdymas ir kt., bet ir studentui, eiliniam piliečiui. Juk renkami statistiniai duomenys yra ne šiaip skaitiniai duomenys, o atskaitos taškas, kuris leidžia įvairiems statistikos vartotojams palyginti, matyti ir objektyviai įvertinti savo vietą socialiniame ekonominiame gyvenime.

Tai bendras mokslas, nagrinėjantis masinius socialinius ekonominius reiškinius ir procesus kiekybiniu aspektu su jų kokybiniu turiniu vietos ir laiko sąlygomis (Bartosevičienė, 2010, p.6).

Tai metodologinis taikomasis mokslas, tiriantis skaitmeninių duomenų rinkimo, sisteminimo, analizės ir interpretacijos metodus ir jų taikymą (Gražytė - Molienė, 2004, p. 11).

Statistika yra mokslinė disciplina, t.y. mokslininkas (tyrėjas), taikydamas statistikos metodus, tyrimo metu siekia patikrinti savo idėjas ir teorijas (Kasnauskienė, 2010, p.12).

Tai mokslas, tiriantis masinių visuomeninių reiškinių ir procesų kiekybinius požymius neatskiriamai nuo jų kokybinių charakteristikų ir skaičiais parodantis čia pasireiškiančius dėsningumus.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (994 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Statistikos metodologiniai ir organizaciniai principai
    10 - 2 balsai (-ų)
Statistikos metodologiniai ir organizaciniai principai . (2020 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-metodologiniai-ir-organizaciniai-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 09:56
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo