Statistikos samprata ir raida projektas


Statistikos samprata ir raida. Fizikas, chemikas ir statistikas laukia prie direktoriaus durų. Išmokti sisteminti duomenis Gebėti parinkti tinkamą savo tiriamai problemai statistinį modelį. Samprata. Statistika stata (italų) – valstybė. Tikslas ir funkcija. Tikslas gauti įprasmintą informaciją iš nesuderintų duomenų. Funkcija teikti informaciją. Etapai Statistinis stebėjimas. Duomenų grupavimas. Statistinė analizė. Rūšys. Aprašomoji statistika – visumos vienetų stebėjimas. Stebėjimo organizavimas, prognozavimas (V. Požiūriai. Statistika kaip praktika Informacijos rūšis Žmonių veiklos rūšis. Metodas. Tam tikrų metodų ir principų kompleksas. Dėsningumas. Dinaminis ir statistinis. Reiškinių pasikartojimas, nuoseklumas ir tvarka. „Žinoti, kad numatytum, ir numatyti, kad valdytum. “ O. Kontas.


Tikslas: gauti įprasmintą informaciją iš nesuderintų duomenų. Funkcija: teikti informaciją.

Aprašomoji statistika – visumos vienetų stebėjimas, registravimas, klasifikavimas ir analizavimas. Objektas – statistinių metodų ir procedūrų visuma, orientuota į generalinių visumų tyrimą. Indukcinė statistika – nagrinėja tuos matematinės statistikos metodus, kurie leidžia imties visumai gautas išvadas pagrįstai perkelti generalinei visumai apibūdinti. Taikomoji statistika apima abi rūšis – pritaikyti statistikos metodus ekonominiams, socialiniams ir pan. reiškiniams analizuoti, juos pažinti ir aprašyti.

Stebėjimo organizavimas, prognozavimas (V.Petis, Dž. Grauntas – XVII a.) Socialinių ekonominių reiškinių grupavimas (G.Kingas – XVII-XVIII a.) Statistikos sąvoka – valstybės mokslas (G.Achenvalis – XVIII a.) Didžiųjų skaičių dėsnis (J.Bernulis – XVIII a.) Matematinės statistikos teorija (P.Laplasas, K.Gausas – XIX a.) Biometrija (F.Galtonas, K.Pirsonas – XIX – XX a.) Tarptautinės statistikos teorijos ir metodologijos, institucijos – XX a.

  • MS PowerPoint 894 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (387 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Statistikos samprata ir raida projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Statistikos samprata ir raida projektas . (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-samprata-ir-raida-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 14:25
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo