Statistikos tyrimas, koreliacinė analizė


Porinė/Daugianarė koreliacinė regresinė analizė. Paklausos prognozavimas slenkančio vidurkio. Ir eksponentinio išlyginimo metodais. Slenkančio vidurkio metodas. Svertinio slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Išvados.

Daugelyje svarbių praktinių situacijų tenka susidurti su daugiau negu vienu kintamuoju. Ekonomikoje, versle, sociologijoje ir kitur yra daugybė sričių, kur gali kilti klausimas: ar yra dviejų ar daugiau kintamųjų ryšys ir koks jis? Tokio pobūdžio ryšiui nustatyti yra naudojami regresijos metodai, o ryšio stiprumui įvertinti – koreliacijos metodai.

Kai norima sužinoti, koks yra vieno kintamojo priklausomybės nuo kito stiprumo laipsnis, reikia atlikti koreliacinę analizę. Ji tarsi papildo regrezinę analizę, išmatuodama, kokiu mąstu regresijos tiesė paaiškina kintomojo priklausomybę nuo faktorinio.

1) nustatyti ar dydžiai yra tarpusavyje susiję;

Y - vairavimo teorijos egzamino rezultatas (iš pirmo karto) B kategorija

X1 - teorinių pamokų skaičius (valandomis)

X2 - užduočių sprendimas savarankiškai (valandomis)

X4 - poilsis prieš egzaminą (miegas/valandomis)

X5 - mokyklinio egzamino įvertinimas (iš pirmo karto)

Naudodama programos EXCEL funkcijas AVERAGE (vidurkis), STDEV (vidutinis kvadratinis nuokrypis) ir CORREL (koreliacijos koeficientas), apskaičiavau duomenų vidurkius, nuokrypį (duomenu išsiskirstymą) ir ryšio stiprumą (tarp Y ir X).

Norėdama nustatyti koreliacijos koeficiento reikšmingumą, apskaičiavau tpask ir tkr reikšmes ir jas palyginau, nes jei tpask ≥ tkr , yra daroma išvada, kad koreliacijos koeficientas reikšmingas ir ryšys egzistuoja. Jei ne, negalime teigti, kad ryšys egzistuoja ir, norint gauti tolimesnius, tikslesnius duomenis, reiktų tęsti tyrimą. Pagal šį palyginimą tik tarp X1 ir Y ryšys yra reikšmingas ir būtent su šiuo veiksniu tirdami toliau galima gauti reikšmingus atsakymus ir prognozes. Kitų duomenų rezultatais pasitikėti nelabai galima, nes ryšys yra gana silpnas, o norint patikrinti ar ryšys išvis yra reikėtų daugiau duomenų (apklausti daugiau žmonių, gauti daugiau rezultatų)

  • Statistika Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1561 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Statistikos tyrimas, koreliacinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Statistikos tyrimas, koreliacinė analizė. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistikos-tyrimas-koreliacine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:41
×