Statistinis stebėjimas


Statistinis stebėjimas.


Norint apibūdinti socialinius ekonominius ar aplinkos reiškinius, reikia apie juos surinkti duomenis. Statistikoje duomenų apie tiriamąjį objektą surinkimas vadinamas statistiniu stebėjimu. Pagrindinis statistinio stebėjimo uždavinys – surinkti duomenis, reikalingus nagrinėjamų reiškinių visapusiškai charakteristikai.

Statistinis stebėjimas - tai moksliškai organizuotas, nuoseklus masinių duomenų apie socialinius ekonominius ar aplinkos reiškinius bei procesus rinkimas pagal iš anksto sudarytą planą ir programą, įregistruojant kiekvieno stebimojo vieneto esmines savybes - požymius. Statistinis stebėjimas yra pirmoji ir atsakingiausia statistinio darbo dalis. Statistinio stebėjimo metu turi būti surenkami tikslūs, visapusiški, patikimi ir palyginami duomenys, objektyviai atspindintys faktinę reiškinių būklę. Kiekvienoje valstybėje teisės aktais reglamentuojama kokius duomenis ir kaip statistikos įstaigos turi surinkti. Patikimų ir tikslių duomenų surinkimą didele dalimi apsprendžia tinkamai parinkti stebėjimo būdai bei formos. Statistinio stebėjimo metu gautus duomenis statistika naudoja tik suvestinei (agreguotai) informacijai gauti arba vidutiniams rodikliams apskaičiuoti. Tuo ji skiriasi nuo tos, kurią naudoja žurnalistai, aprašydami pavienius faktus ar teisėsaugos institucijų darbuotojai, tirdami pavienius įvykius ar faktus. Statistikos nedomina pavieniai įvykiai ar faktai, o tik jų visuma, bendras lygis, dėsningumai erdvėje ir laike, jų kiekybinė išraiška.

  • Statistika Konspektas
  • Adobe PDF 379 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių
  • Adomas
  • Statistinis stebėjimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Statistinis stebėjimas. (2016 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistinis-stebejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 10:42
×