Statistinis tyrimas nedarbas ir bedarbystė


Įvadas. Nedarbo teoriniai aspektai Nedarbo samprata ir jo matavimas. Nedarbo tipai. Nedarbo priežastys. Lietuvos nedarbo analizė. Santykių dydžių apskaičiavimas. Bedarbystės Lietuvoje statistinio tyrimo problema. Išvados. Literatros sąrašas. Priedai.


Būtiną statistinę informaciją bedarbystės Lietuvoje statistiniam tyrimui atlikti.

Nustatyti galimas prielaidas bei tendencijas bedarbystės būklės Lietuvoje pokyčiui.

Į užimtų gyventojų skaičių, ne kaip įmonių statistikoje, įskaičiuojamos ir moterys, auginančios vaikus iki 3 metų amžiaus, bet nenutraukusios ryšių su darboviete.

Makroekonomikos teorijoje (Samuelson, Nordhaus, 1989,baumol, blinder, 1994; McConnell, Brue, 1999; Snieška, Baumilienė, bernatonytė ir kt, 2001) dažniausiai išskiriami trys nedarbo tipai;

Darbo rinka, kaip vienas iš pagrindinių rinkos ekonomikos komponentų, yra susijusi su daugybe kitų sisteminių konstrukcijų, kuriose ji pati yra viena iš ju po sisteminių ar elementų. Tokia padėtis gali bti puikiai iliustruojama makroekonominiu V. Leontjevo modeliu, išsamiai ir pilnai apibdinančiu rinkos ekonomikos santykius. Modelis apima keturis ekonominės veiklos sektorius – namų ūkius, įmones, valstybinį sektorių ir užsienio sektorių – ir funkcinius ryšius tarp gaminamos produkcijos apimties, darbo ir kapitalo sąnaudomis ir suminio ekonominio efektyvumo.

2006 metais 100 – ui gyventojų teko beveik 4 bedarbiai, o 2015 metais 100 – ui gyventojų teko beveik 12 bedarbių. Apskaičiavome progresyvinį vidurkį 9,27 tūkstančiai. Apskaičiavus šį vidurkį galima teigti, kad jei valstybė spręsdama nedarbo problemas, pasiektų, kad vidutinis bedarbių skaičius būtų 9,27 tūkst. arba mažesnis, būtų galima sakyti. kad nedarbo lygio problemos yra sprendžiamos.

Bedarbių skaičius Lietuvoje 2006 -2007 metais išaugo, o 2009 metais išaugo ir siekė 8,7 tūkstančiais.

Vidutiniškai kasmet vyrų bedarbių skaičius Lietuvoje padidėja 7,3 tūkstančiais, moterų bedarbių skaičius kasmet vidutiniškai sumažėja 1,1 tūkstančių, tačiau bedarbių iš viso kasmet padidėja 6,2 tūkstančiais.

Remiantis atliktais skaičiavimais (pridėto priedo 2 psl.) palyginę gautus duomenis pastebėsime, kad bedarbių skaičius didėja kasmet, tačiau labai netolygiai.

Remiantis atliktais skaičiavimais (pridėto priedo 3psl.), kiek bedarbių tenka 100 –ui gyventojų galime teigti, kad 2006 metais 100-ui gyventojų teko beveik 4 bedarbiai, o 2015 metais 100-ui gyventojų teko beveik 12 bedarbių.

  • Ekonomika Tyrimas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2523 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamile
  • Statistinis tyrimas nedarbas ir bedarbystė
    10 - 5 balsai (-ų)
Statistinis tyrimas nedarbas ir bedarbystė. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistinis-tyrimas-nedarbas-ir-bedarbyste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:11
×