Statistinis tyrimas:Ar aukštas studijų pažymys padės greičiau susirasti darbą?


Statistikos tyrimas.

Statistinis tyrimas Ar aukštas studijų pažymys padės greičiau susirasti darbą?


Ištyrus priklausomybę tarp X ir Y kintamųjų (studijų pažymio ir laiko, praleisto ieškanti darbo) gauti rezultatai mūsų, kaip studentų, nedžiugina, o verčia sunerimti. Tai parodo, jog gautas pažymys įsidarbinant baigus studijas beveik nieko nelemia – tiek pirmūnas tiek vidutiniokas gali rasti darbą iškarto po studijų arba gali jo ieškoti net iki kelių metų. Taip pat gali susidaryti ir tokia, atrodytų, nelygybė, kai, pavyzdžiui, šešetu mokslus baigęs žmogus darbą susiranda iš karto po studijų, o pabaigęs dešimtukais užtrunka net keletą mėnesių ar ilgiau. Tačiau kiek nuodugniau išsinagrinėję šią problemą išskyrėme kelias priežastis, kodėl gali susidaryti tokia situacija.

Visų pirma, įsidarbinimo greičiui labai daug įtakos turi įgyta specializacija (studijų kryptis) – vienos profesijos atstovai darbo rinkoje yra daug paklausesni nei kitų profesijų atstovai. Iš visuomeninės patirties aišku, kad kompiuteristas darbą pagal profesiją susiras daug greičiau nei filosofas. Tai galime matyti iš 5 paveikslo, kuriame pavaizduotas respondentų praleistas įsidarbinimo laikas (mėnesiais) priklausomai nuo studijų krypties. Ilgiausiai užrunka įsidarbinti menų ir humanitarių mokslų sričių studentams. Kitas daug įtakos turintis faktorius yra šalies ekonominė padėtis ir nedarbo lygis. Esant ekonominiam pakilimui šalyje sukuriama daugiau darbo vietų, todėl tikimybė gauti darbą žymiai padidėja. Taip pat įtakos gautiems tyrimo rezultatams galėjo turėti ir respondentų darbo paieškos būdai. Sakoma, jog Lietuva yra giminių kraštas, todėl daug kas čia daroma per pažintis, įdarbinimas – ne išimtis. Šiuo atžvilgiu „akmuo krenta į darbdavių daržą“. Jie skatina visuomenę nuvertinti diplomą su aukštu pažymiu, nes parodo, jog galima susirasti gerą darbą dažnai turint ir labai žemą studijų baigimo balą.

Mus džiugina tai, kad 60,7% respondentų atsakė, jog juos priimant į darbą diplomas darbdaviui buvo svarbus atrankos kriterijus. Tai dar suteikia vilčių tikėti, kad visuomenėje diplomas vis dar yra vertinamas ir pripažįstamas kaip išsimokslinimo įrodymas. O gauti tyrimo rezultatai apie pažymių vidurkį yra tiesiog puikūs (jis didesnis nei 8), studentai stengiasi mokytis ir siekia aukščiausių rezultatų, nes turi vilčių, jog ateityje, tai turės įtakos. Mokytis, be abejo, reikia, tačiau prieš stojant abiturientams patartume labiau pasidomėti galima vienos ar kitos profesijos atstovų paklausa rinkoje netolimoje ateityje, kad vėliau netektų švaistyti laiko ir reguliariai lankytis darbo biržoje. Kaip bebūtų, tyrimo rezultatai mums parodė svarbiausią dalyką – diplomas visuomenėje yra vertinamas, o studentai savyje turi motyvacijos siekti aukštų įvertinimų, nors tai greičiau susirasti darbą ateityje padės tikrai ne visada.

 • Statistika Tyrimai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Birutė
 • 9 puslapiai (2367 žodžiai)
 • Universitetas
 • Statistikos tyrimai
 • Microsoft Word 132 KB
 • Statistinis tyrimas:Ar aukštas studijų pažymys padės greičiau susirasti darbą?
  10 - 6 balsai (-ų)
Statistinis tyrimas:Ar aukštas studijų pažymys padės greičiau susirasti darbą?. (2016 m. Balandžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/statistinis-tyrimasar-aukstas-studiju-pazymys-pades-greiciau-susirasti-darba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:18